O víkendu startuje jarní část FORTUNA:LIGY

Zimní přestávka je pryč! Uběhla jako voda a FORTUNA:LIGA o víkendu začíná svoji jarní část.

Poslední ligové kolo se odehrálo 14. prosince 2019, od té doby měly týmy devět týdnů na krátkou dovolenou a hlavně na zimní přípravu na jarní část. Tu týmy většinou proložily přípravnými zápasy a soustředěními buď v tuzemsku nebo v zahraničí. 

K velkému posilování a příchodu zvučných jmen do týmů nejvyšší české fotbalové soutěže nedošlo. Zřejmě největším transferem je přestup Patrika Hellebranda ze Slovácka do pražské Slavie. O nadějného útočníka měla zájem i Sparta, ale ta se nakonec nepouštěla do finančních soubojů s rivalem. Teplice se domluvily s bývalým sparťanským záložníkem Lukášem Marečkem. Jinak ale proběhly spíše velké odchody. Nejvíc jich prodělala Slavia. Nejprve sešívané opustil kanonýr Milan Škoda (Rizespor), na hostování s opcí Josef Hušbauer (Drážďany), na hostování Mick van Buren (Den Haag) a především Tomáš Souček, který zamířil na hostování s opcí do anglického West Ham United. Plzeň zase opustil střelec Krmenčík, který odešel do belgického klubu Bruggy. Dalším odchozím střelcem je Nikolaj Komličenko, který z Boleslavi putuje do Dynama Moskva. 

První jarní, celkově 21. kolo, odstartuje pátečním duelem mezi Českými Budějovicemi a Mladou Boleslaví (18.00 ČT Sport). V sobotu se utkají Slovácko s Baníkem, Teplice s Olomoucí, Karviná se Zlínem, Sparta s Libercem. V neděli přivítá Opava Plzeň, Bohemians v malém pražském derby Slavii a v pondělní dohrávce se střetne Jablonec s Příbramí.

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Jakub Cimburek

Sportovně založený kluk, který rád řeší naši sportovní scénu.