Jenom kamarádi. Opravdu?

Ona je nádherná živočišná kráska s velkou chutí k jídlu a pořádně prořízlou pusou, on sexy hasič s galantním chováním a silně vyvinutým smyslem pro rodinu. Kristen a Josh. Mezi nimi panuje neuvěřitelná chemie, rozumí si spolu úplně ve všem. Přestože Kristen právě ukončila jeden vztah, s Joshem se do dalšího nehrne. Kamarádství s výhodami, tak zní její motto. Půjde tedy pouze o sex. Josh je evidentně muž jejího života, tak proč mu nechce dát šanci jako partnerovi? Kristen skrývá bolestné tajemství a nechce, aby jakkoli ovlivnilo další Joshův život. Jak dlouho tahle hra vydrží?

Abby Jimenez má na svém kontě pár romancí, v nichž píše o vztazích mezi muži a ženami s humorem a nadhledem. Nevyhýbá se vážnějším námětům, které odlehčuje pikantní, ale vkusnou erotikou. Není jí moc, nebojte se. Dost tak akorát na to, aby navodila správnou romantickou náladu a nastínila jiskřivou atmosféru mezi hlavními hrdiny. 

Knížka nazvaná Jenom kamarádi by mohla být typickým klišoidním čtením, kdyby si na paškál nevzala vážnější téma. Kristen se potýká s gynekologickými problémy, které musí řešit operativně. Vypadá to, že nebude moci mít děti. Autorka se nebojí o choulostivém tématu bolestivé menstruace psát s lehkostí a pochopením, takže se do Kristeniných problémů dokážou vžít i ti, kterým takové problémy v reálném životě nic neříkají.

Jenom kamarádi - recenzeRomán Abby Jimenez byl pro mě velkým a milým překvapením, nečekala jsem, že bych mohla dostat romanci, která se námětem i zpracováním vymyká obvyklému schématu. Hlavní postavy sice oplývají typickými charaktery pro tento žánr – čteme o krásných, mladých a úspěšných lidech, ti se však nechovají hloupě a povrchně, jak bychom čekali. Kristen i Joshe byste měli rádi jako kamarády, jsou obětaví, nezištně pomáhají a jsou oporou svému okolí.

Autorce se podařilo namíchat jiskřivý koktejl romantiky okořeněný jemným humorem a vtipnými slovními přestřelkami, které si mezi sebou s přirozenou lehkostí vyměňují postavy příběhu. Knižní hrdinové Abby Jimenez také čelí dramatickým okamžikům a situacím, které s sebou někdy život přináší. Veselé chvilky střídají vážnější, možná se vám bude hodit i kapesník

Román Jenom kamarádi je jako stvořený pro citlivé romantické duše, které hledají čtení plné emocí. 

 

Název knihy Jenom kamarádi
AutorAbby Jimenez
Žánrromantická literatura
  
Nakladatelství MysteryPress
Rok vydání2022
Počet stran368
ISBN 978-80-7588-359-9
  
Nákup knihy www.mysterypress.cz
Nákup e-knihy www.palmknihy.cz
Databáze knih www.databazeknih.cz

 

MysteryPress

Nakladatelství Mystery Press se od svého založení v roce 2015 velmi rychle etablovalo na tuzemském knižním trhu jako specialista na detektivky, thrillery a krimi romány. Mystery Press v současnosti vydává zejména anglo-americké autory, z nichž pro české čtenáře objevilo například Angličany Stevea Robinsona (genealogický thriller Stopy v krvi) a Tima Weavera (již dotiskovaná drsná krimi Bez slitování), ale nebojí se ani velkých amerických jmen, jako jsou Janet Evanovich (v TOP 10 amerických bestselleristů) či Dan Simmons (holmesovský román Páté srdce). Brzy začnou pod logem Mystery Pressu vycházet rovněž knihy českých autorů, a to především v subžánrech klasické a historické detektivky, mysteriózního thrilleru či procedurální krimi.

www.mysterypress.czPalmknihy

Palmknihy jsou online knihkupectví plné e-knih, audioknih a nově také klasických tištěných knih. Jako největší obchod s e-knihami s nejdelší tradicí v Česku jsou odborníky na digitální čtení, rádi pomáhají těm, kdo se čtečkou začínají a na e-knihy lákají všechny bez ohledu na věk nebo oblíbený žánr. V přehledném a intuitivním e-shopu můžete v okamžiku vybrat, nakoupit, stahovat a číst. Nabídka tištěných knih je pak 100% skladem a objednávky jsou odesílány do 24 hodin. Na Palmknihách najdete lákavé slevy, e-knižní předprodeje, díky kterým se do žhavých novinek můžete pustit s předstihem, knižní tipy a dokonce i řadu e-knih zdarma.

www.palmknihy.cz

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Barbora Javorková

Knihovnice tělem i duší. (osobní blog)