Neděle, 24.9.2023
Ostatní volný časVolný čas

Země Keltů nás zve na Asonanci a Medokvas

Každý den kromě pondělí můžete navštívit skanzen Země Keltů v Nasavrkách a projít si ho za doprovodu a komentáře jednoho z našich průvodců a průvodkyň, nebo sami za pomoci průvodce tištěného a mapy. Ve skanzenu máme stálé obyvatele – ovce, kozy a prasátka – jejich přítomnost ocení zejména děti. Kozy a prasátka zase ocení drbání. Dobré jídlo a pití si pak můžete dát v hostinci U Dubového Kelta. V pondělí je skanzen otevřen pouze za dobrovolné vstupné a bez jakýchkoli služeb, tedy bez průvodců a bez možnosti občerstvit se v hostinci či si nakoupit suvenýry.

V pátek 12. srpna od 19:30 se chystá koncert folkové skupiny Asonance. Před i po koncertě se můžete jít podívat s průvodcem do skanzenu. Lístky na koncert Asonance, včetně těch s denní či noční prohlídkou zakoupíte zde. Akce se koná pod záštitou radního Pardubického kraje Pavla Šotoly. Koncert pořádáme v rámci oslav 20. výročí založení spolku Boii! – Členové spolku Boii! a naši zeměkeltovští dobrovolníci mají vstup zdarma!

 

Asonance

 

Hned v sobotu 13. srpna nám navazuje Medokvas – festival medových nápojů a výrobků z medu. Během Medokvasu si vyslechnete povídání o včelách, projdete si stezku Včely v pravěku, ochutnáte různé druhy medovin a medů i dalších medových specialit a budete si moci vyrobit svíčku ze včelího vosku. Během soboty nás také svými dvěma vystoupeními potěší kapela Irlanda, a to v 11 a v 15 hodin. A kdo Irlanda je? Jde o skupinu hrající instrumentální i zpívanou hudbu s keltskými kořeny, keltským feelingem a českými texty. Můžete tančit, zpívat nebo se jen tak za poslouchat a nechat se unášet melodií. Kromě programu budou probíhat i tradiční komentované prohlídky skanzenu.

A 14. srpna Medokvas pokračuje, takže na povídání o včelách, ochutnávky medovin, medu a dalších specialitek či na výrobu svíček můžete přijít i v neděli.

 

Medovina

 

Vstupné na Medokvas:

Dospělí: 160 Kč
Studenti, senioři, ZTP: 130 Kč
Děti 6-15 let: 90 Kč
Rodinné (2+3): 380 Kč
Držitelé karty ZTP/P (+doprovod), tisk, děti do 6 let: zdarma

Těšíme se na vás!

 

Země keltů

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Jaromír Zajíček

Tak trošku fotograf, tak trošku cestovatel a tak trošku ten, který si hraje a nezlobí! www.FotoZajda.cz