Jezdecký ples v Kladrubech

Pozvánka na jezdecký plesPles se bude konat v sobotu 23. ledna 2016 od 20 hodin v sále Císařského hostince v Kladrubech nad Labem. Tuto akci pořádá státní příspěvková organizace Národní hřebčín Kladruby nad Labem, Určitě navštivte tuto akci s velmi příjemnou atmosférou. Je to výborné místo jak pro pobavení tak pro seznámení s novými lidmi. K tanci a poslechu bude hrát skupina Technics. Dále je připraven bohatý program.

Vstupné činí 100 Kč. Rezervaci vstupenek společně s podrobnějšími informacemi získáte na emailu Kladruby@nhkladruby.cz nebo na telefonním čísle 607 093 685.

Ještě předtím než se vydáte na ples, máte možnost navštívit Hřebčín. Jedná se o nejstarší hřebčín na světě, založený roku 1552, povýšen na dvorní hřebčín roku 1579 císařem Rudolfem II. je domovem ušlechtilých starokladrubských koní – jediného plemena koní určeného pro ceremoniální účely panovnických dvorů, splňující nejvyšší nároky pro kočárové koně.Využít můžete také prohlídku vzácných historických kočárů. Nejvzácnější je exemplář z roku 1720. Bohatě zdobený arcibiskupský kočár se podařilo zachovat v původním stavu. Další zajímavostí je např. prezidentský kočár, který používal Tomáš G. Masaryk. Sbírka kočárů obsahuje asi 15 kočárů, mimo to obsahuje i několikery saně, do nichž se zapřahali koně. Hřebčín chce do budoucna zbudovat novou kočárovnu. Využít můžete také ubytování v zámecké ubytovně.

Prohlídka koní je možná v Hřebčíně Slatiňany, a to až do 31.října. od úterý do neděle, vždy v 11, 13, 14.30 a 16 hodin.

Více informací na www.nhkladruby.cz.  

zdroj: www.nhkladruby.cz

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.