Jóga světla

Probuďte energii čaker prostřednictvím světelných trojúhelníků. Objevte pravou podstatu jógy a bytí.

Anotace:

Objevte  pravou podstatu jógy a skrze ni i moudřejší způsob života. Tato kniha shrnuje tradiční jógové techniky a obohacuje je o aktivaci světelných trojúhelníků prostřednictvím jógových pozic, ásan. Nabízí nejen zdravější způsob života, ale i netušenou možnost, jak se ásanovou praxí, dechovými cvičeními, vizualizací a meditací přiblížit k nejvyšší metě osmistupňové jógové stezky – stavu osvícení.

  • Ponoříte se do tajů všudypřítomné světelné sítě.
  • Poznáte, jaké místo v ní zaujímáte.
  • Seznámíte se podrobně s 10 hlavními a 21 vedlejšími čakrami, které jsou při formování světelných trojúhelníků zásadní.
  • Naučíte se světelné trojúhelníky vizualizovat a vnímat.
  • Procítíte energii, kterou tělu přinášejí při setrvání v ásanách.
  • Spojíte se jejich prostřednictvím se svým vnitřním světlem.

Jóga světlaKniha podrobně popisuje dechová cvičení vedoucí k očištění kanálků nádí a zvýšení toku prány v těle, představuje systém hlavních i vedlejších čaker, nabízí techniky, které vedou k jejich aktivaci a očištění, a představuje nový způsob objevování hlubokého duchovního rozměru jógy pomocí vizualizace a procítění světelných trojúhelníků, které chápe jako doprovodný jev postupného duchovního vývoje, jež směřuje k poslednímu stupni jógové stezky – k samádhi. V knize najdete i dechové techniky, sety průpravných cviků a sestavy ásan s pokyny pro správné provedení a popisem zdravotních účinků. Díky knize objevíte světelnou dimenzi svého bytí.

O autorovi:

Pauline Wills je absolventka Britské školy jógy, členka Britské asociace reflexologů, zkušená cvičitelka jógy a terapeutka zabývající se reflexologií a kolorterapií. Je také autorka několika úspěšných knih o józe a terapii pomocí barev. Česky jí dosud vyšly Reflexologie (2003), Harmonizace čaker (2005) a Manuál reflexologie – Přehledný průvodce léčením organismu pomocí nohou a rukou (2018).

Ve své škole v Londýně Pauline Wills vyučuje a používá v praxi metody reflexologie a kolorterapie. Nabízí také pravidelné kurzy jógy, přednáší a organizuje semináře po celé Evropě.

Ukázka:

Světelná síť prostupuje celým vesmírem a propojuje vše, co je v něm. Můžeme ji přirovnat k pavučině. Představme si, co se stane, když se do pavučiny chytí moucha. Snaží se osvobodit, zmítá se a vytváří vibrace, které se přenášejí po vláknech sítě až k pavoukovi, a ten se tak dozvídá, že oběd právě dorazil. Obdobné je to i s námi: myšlenky a pocity se vysílají po vláknech světelné sítě vibrační frekvence a mohou ovlivnit osoby, země, dokonce i situaci v určité části světa.

V průběhu pětadvaceti let osobní praxe a vyučování jógy v tomto duchu jsem nejprve začala vnímat energetické linie spojující čakry; později jsem tyto energie začala „vidět“ jako světelné trojúhelníky. Když se to přihodilo poprvé, netušila jsem, co se děje a co ty trojúhelníky znamenají. Teprve díky meditaci o tomto prožitku a díky studiu málo známých děl jógové filozofie jsem začala chápat, že světelné trojúhelníky jsou doprovodným jevem duchovního vývoje, při kterém se čakry projasňují a otevírají. Je to vzrušující cesta.

 

Název knihy Jóga světla
AutorPauline Wills
ŽánrOsobní rozvoj a styl, Zdraví
  
Nakladatelství Metafora
Rok vydání2019
Počet stran160
ISBN978-80-271-2239-4
  
Nákup knihy www.grada.cz
Databáze knih www.databazeknih.cz

 

Metafora

Nakladatelství Metafora bylo založeno v roce 2001. Zaměřuje se zejména na literaturu překladovou, autoři knih pocházejí ze všech koutů světa. Protože výjimky potvrzují pravidlo, tu a tam se objevují i díla českých autorů. Vybrat si můžete beletrii vážnou i veselou, thrillery i detektivky z minulosti, současnosti i budoucnosti, knihy z oblasti esoteriky či východní filozofie. V roce 2012 začalo vydávat novou, poutavou knižní řadu plnou neobyčejných odhalení: beletrizované životopisy.

www.metafora.cz

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.