Kinotip: Alenka v říši divů: Za zrcadlem

Alenka v říši divů: Za zrcadlemUž podruhé se na filmovém plátně střetnou nezapomenutelné postavy z pera legendárního Lewise Carrolla, ve výpravném dobrodružství se Alenka tentokrát vydá zachránit Kloboučníka.

 

Alenka Kingsleighová (Mia Wasikowska – Purpurový vrch) posledních pár let šla v otcových stopách a brázdila po širých mořích. Při jejím návratu do Londýna projde skrz kouzelné zrcadlo a ocitne se zpět v Říši divů a znovu se setká se starými přáteli Bílým králíkem (hlas Michaela Cheena – Underworld), houseňákem Absolemem (hlas Alana Rickmana – Smrtonosná past), kocourem Šklíbou (hlas Stephena Frye – Oscar Wilde) a potrhlým Kloboučníkem (Johnny Depp – Karlík a továrna na čokoládu), který není sám sebou. Kloboučník totiž ztratil svou svoucnost a proto Mirana (Anne Hathaway – Stážista) posílá Alenku získat Chronosféru – kovovou kouli uvnitř velkých hodin, které ovládají veškerý čas. Cestou do minulosti se Alenka setkává se svými přáteli – i nepřáteli – v různých dobách jejich životů. Alenku čeká nebezpečná cesta, během které musí zachránit potrhlého Kloboučníka dřív, než jí vyprší všechen čas.

 

Oficiální premiéra je stanovena na 26. května 2016.

 

Dobrodružný / Rodinný / Fantasy
USA, 2016, 113 min

Režie: James Bobin

Předloha: Lewis Carroll (kniha)

Scénář: Linda Woolverton

Kamera: Stuart Dryburgh

Hudba: Danny Elfman

Hrají: Mia Wasikowska, Johnny Depp, Helena Bonham Carter, Anne Hathaway, Sacha Baron Cohen, Rhys Ifans, Matt Lucas, Lindsay Duncan, Leo Bill, Geraldine James, Andrew Scott,Richard Armitage, Ed Speleers, Alan Rickman, Timothy Spall, Stephen Fry, Barbara Windsor,Michael Sheen, John Sessions, Wally Wingert, Meera Syal, Hattie Morahan, Simone Kirby, Joe Hurst, Toby Jones, Siobhan McSweeney, Edward Petherbridge, Richard Syms, Neil Edmond,Karol Steele, Lasco Atkins, Riku Rokkanen, Martyn Mayger

ČSFD: http://www.csfd.cz/film/348061-alenka-v-risi-divu-za-zrcadlem/prehled/

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.