Kinotip: Bába z ledu

Bába z leduNový film držitele Českého lva Bohdana Slámy (Štěstí, Čtyři slunce), můžete v kinech shlédnout již dnes.

 

Po setkání s otužilcem Broňou (Pavel Nový – S tebou mě baví svět, Balada pro banditu) začíná ovdovělá Hana (Zuzana Kronerová – Divoké včely, Habermannův mlýn) pozvolna měnit svůj stereotypní život, který se doposud točil výhradně kolem jejích synů (Marek Daniel – Paralelní světy, Kancelář Blaník), (Václav Neužil – Alois Nebel, Duše jako kaviár), snach (Petra Špalková – Smradi, Jako nikdy), (Tatiana Vilhelmová – Indiánské léto, Návrat idiota) a vnoučat. Zatímco šedesátnice Hana prožívá love story, tradiční víkendové obědy v rodinné vile ztrácejí na idyličnosti a postupně vyplouvá na povrch, že každý z hrdinů má nějaké tajemství.

Haniným nečekaným spojencem se stává vnuk Ivánek, který si zamiloval nejen svérázného Broňu, ale i jeho slepici Adélu a otužileckou komunitu na břehu Vltavy. Příběh rozkrývající nelehké vztahy mezi třemi generacemi přináší naději, že život lze vzít do vlastních rukou v jakémkoli věku. (Falcon)

 

Oficiální premiéra filmu je stanovena na 23. února 2017.

 

Drama / Komedie / Romantický
Česko, 2017, 106 min

Režie: Bohdan Sláma

Scénář: Bohdan Sláma

Kamera: Diviš Marek

Hrají: Zuzana Kronerová, Pavel Nový, Daniel Vízek, Václav Neužil ml., Tatiana Vilhelmová, Petra Špalková, Marek Daniel, Alena Mihulová, Marie Ludvíková, Luboš Veselý, Josef Ježek

ČSFD: http://www.csfd.cz/film/421934-baba-z-ledu/prehled/

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.