Kinotip: Deadpool

DeadpoolKomediálně laděný, plný bláznivé akce a Ryan Reynolds. To je Deadpool! Zábavný výlet do superhrdinského žánru, ale jen pro dospělé. Pokud tedy nejste špatný rodič, nechte děti doma.

Deadpool je natočený na základě komixů od Marvel Comics spadající do univerza X-menů… tak nějak. Wade Wilson (Ryan Reynolds – Pohřben zaživa) je bývalý člen Specijálních jednotek, který nyní působí jako žoldák. I přes jeho extrémně násilné chování a drsný smysl pro humor má dobré srdce. To je ten hlavní důvod, proč přitahuje Vanessu (Morena Baccarin – seriál Firefly). Oba se do sebe zamilují a přes pubertální začátek vztahu se i zasnoubí.

Svět najednou vypadá nádherně a bez chyb, než je Wadeovi diagnostikována rakovina. V zoufalé snaze se vyléčit a žít svůj život s Vanessou bok po boku, přijímá Wade neobvyklou nabídku. Muž jménem Ajax (Ed Skrein – Hra o trůny) mu nabídne super-sérum, které hledá v DNA skryté mutantní geny a mění lidi na superhrdiny. Látka samozřejmě má schopnost léčit nemoci, včetně rakoviny. Wade souhlasí s návrhem, ale rychle uvědomí, že jako první si měl zřejmě přečíst podmínky. Aby bylo možné aktivovat jeho mutantní geny musí Wade nejdřív projít extrémním mučením.

Sérum nakonec funguje, ale ne tak, jak očekával. Získává zázračné léčivé schopnosti, sílu a obratnost. Nicméně je během procesu ošklivě zohyzděn. A aby to nestačilo, tak je jeho již tak nedospělý smysl pro humor přeměněn do extrému. Wade přijímá přezdívku Deadpool a začíná svou šílenou superhrdinskou křížovou výpravu s cílem být vyléčen a vrátit se ke své snoubence Vanesse.

 

Oficiální premiéra je stanovena na 11. února 2016.

 

Akční / Fantasy / Sci-Fi
USA, 2016, 108 min

Režie: Tim Miller

Scénář: Rhett Reese, Paul Wernick

Kamera: Ken Seng

Hudba: Junkie XL

Hrají: Ryan Reynolds, Morena Baccarin, Ed Skrein, T.J. Miller, Gina Carano, Brianna Hildebrand,Leslie Uggams, Jed Rees, Karan Soni, Ben Wilkinson, Stan Lee, Chad Riley, Paul Lazenby, Ben Wilkinson

ČSFD: http://www.csfd.cz/film/261379-deadpool/prehled/

 

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.