Kinotip: Trollové

TrollovéFilmové adaptace slavných hraček zřejmě jen tak neskončí, do kin tentokrát míří legendární, dlouhovlasí Trollové.

Trollové jsou vždy veselí a šťastní skřítkové, kteří nejvíce ze všeho milují hudbu, tanec a zpěv. Jedinou vážnější starost na světě jim dělají Bergeni. Ti si totiž myslí, že můžou být šťastní jedině tehdy, pokud budou mít Trolla v žaludku. Bohužel však už dlouhou dobu žádného na jídelníčku neměli. Trollímu králi Peppymu se totiž podaří i se všemi jeho poddanými utéct a založit vlastní veselé městečko Trollíkov, které se Bergenům, v čele s princem Chroupou, nedaří a nedaří nalézt. A tak je jejich království oproti šťastnému a barevnému Trollíkovu naplněné nabručeností, zlobou a vztekem.

Naděje na změnu Bergenům vysvitne v okamžiku, kdy se jim podaří skrytý Trollíkov vyčmuchat a dokonce i unést téměř všechny jeho obyvatele. Z bergenských spárů se totiž podaří uniknout i dvěma Trollům, princezně Poppy a Větvíkovi. Těžko bychom hledali dva odlišnější Trolly, nekonečně optimistická Poppy všechny problémy řeší písní, tancem a objetím. Kdežto bručounský Větvík žije v neustálém strachu z Bergenů, netančí, nezpívá a především se s nikým nikdy neobjímá. A právě na těchto dvou hrdinech je, aby zachránili unesené Trolly z bergenských spárů. Což znamená vyrazit do jejich království, proniknout do vězeňských kobek, vysvobodit je a uniknout. A především to znamená, že Poppy a Větvík budou muset spolupracovat. A tak se tato dvojka vydává na záchrannou misi, plnou nečekaných dobrodružství a nesnází. Naštěstí na to nakonec nebudou úplně sami, potkají totiž další podivuhodnou osůbku, Bridget, která je nejen pomocnicí v kuchyni, ale i jedinou Bergenkou, která miluje zpěv, tanec a prince Chroupu.(CinemArt CZ)

 

Oficiální premiéra filmu je stanovena na 3. listopadu 2016.

 

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Fantasy
USA, 2016, 92 min

Režie: Anand Tucker

Scénář: Jonathan Aibel, Glenn Berger

Kamera: Yong Duk Jhun

Hudba: Christophe Beck

Hrají: Anna Kendrick, Chloë Grace Moretz, Jason Schwartzman, Gwen Stefani, Justin Timberlake,Zooey Deschanel, Christine Baranski, Christopher Mintz-Plasse, James Corden, Kunal Nayyar,Jeffrey Tambor, John Cleese, Quvenzhané Wallis, Russell Brand, Ron Funches

ČSFD: http://www.csfd.cz/film/324978-trollove/prehled/

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.