Pondělí, 2.10.2023
HokejSport

Klub uctí památku Stanislav Prýla

Klub uctí památku Stanislav PrýlaHrál za Pardubice v letech 1959 až 1974, v toto pondělí by oslavil 73. narozeniny. Tesle pomohl k zisku mistrovského titulu, na mistrovstvích světa získal čtyři medaile, je členem Klubu hokejových střelců deníku Sport. Dres pana Stanislava Prýla s číslem šest bude slavnostně vyřazen a zamíří pod strop pardubické Tipsport areny. Stane se tak před začátkem utkání s Plzní v neděli 13. prosince 2015.

„Celá rodina jsme velmi rádi, že hokejový klub uctí mého otce a slavnostně vyřadí jeho dres pod strop Tipsport areny. Svého táty jsem si velmi vážil za to, co dokázal, a proto jsem rád, že jej pardubický klub takto ocení,“ řekl Stanislav Prýl mladší, jenž také hrál za pardubický A tým. Slavnostního aktu se přímo na ledové ploše zúčastní dvě nejvýznamnější osobnosti pardubického hokeje Dominik Hašek a Vladimír Martinec. „Půjdeme spolu se synem Adamem, který hraje za ročník 2002, a jsme rádi, že budeme u toho, až otcovo číslo zamíří ke stropu Tipsport areny,“ uvedl Stanislav Prýl mladší.

„Vidět otcův dres pod stropem haly mezi legendami jakou jsou Dominik Hašek, Vladimír Martinec nebo Jiří Šejba s Otakarem Janeckým je pro nás obrovskou poctou, kterou ničím nenahradíte. Je to nezapomenutelný kus památky na hráče, který tady před čtyřiceti lety hrál. Za otce si tohoto kroku velmi vážím já i celá moje rodina. Jsme šťastni, že jsme měli takového otce,“ doplnil. Slavnostní vyřazení dresu je naplánován na 13. prosince 2015 ne náhodou. Stanislav Prýl nastoupil poprvé za A tým v době, kdy se klub jmenoval Dynamo Pardubice. Tento název získal klub 12. prosince 1952…

Stanislav Prýl se narodil 23. listopadu 1942 v Pardubicích, na pravém křídle odehrál v naší nejvyšší soutěži 424 utkání a nastřílel v nich 223 gólů. S profesionálním hokejem začal v sedmnácti letech v roce 1959, když poprvé nastoupil za Dynamo. V sezoně 1972/1973 pomohl k zisku mistrovského titulu, ke kterému přispěl deseti kanadskými body v play off, o rok později ukončil svou kariéru v A týmu Tesly.

„Mistrovský titul v roce 1973 považuji za vyvrcholení své hokejové kariéry. Měli jsme velmi silný tým a i díky trenéru Horymíru Sekerovi jsme naši snahu dotáhli až na stupeň nejvyšší. On to dal parádně dokupy, že se to povedlo,“ nechal se slyšet Stanislav Prýl v rozhovoru v listopadu roku 2012.

V Pardubicích vytvořil obávanou útočnou formaci ve složení Stanislav Prýl – Milan Kokš – Zdeněk Špaček. V reprezentaci hrál v útoku nejčastěji s Václavem Nedomanským a Josefem Černým a celkově v ní odehrál 97 zápasů, ve kterých vstřelil 49 gólů. Je držitelem čtyř medailí ze světových šampionátů a bronzové medaile ze Zimních olympijských her 1964.

Autogramiáda legend po skončení utkání
Po zápase s Plzní a východním ochozu Tipsport areny kartičky v retro stylu podepíší Jiří Andrt, Dominik Hašek, Vladimír Martinec, Jiří Novák, Josef Paleček a Bohuslav Šťastný.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.