Kniha „Nevíte, co jíte“ – maják v džungli potravin a nečitelných popisků na obalech

Nevíte, co jíteNakladatelství BizBooks vydalo kontroverzní knihu Nevíte, co jíte od uznávaných českých odborníků na výživu RNDr. Petra Fořta, CSc. a Ing. Ivana Macha, CSc.

Víte, KDO nebo CO rozhoduje o tom, co budete jíst? Autoři ve své knize mimo jiné odhalují spolupráci producentů potravin a prodejců s cílem prodat i méně kvalitní produkty a jejich manipulaci s veřejným míněním a zákazníky.

Titul Nevíte, co jíte vás důkladně provede současným světem potravin a tipů i triků, které se v něm odehrávají. Na stránkách knihy si přečtete utajované informace o zákulisí spolupráce výrobců potravin a vědeckých institucí, o zakrývání kontroverzních faktů a problémů, které se týkají potravin, ale i návody a doporučení, jak se vyznat v záplavě různých doporučení, tipů a pouček týkajících se potravin. Díky knize Nevíte, co jíte proniknete i do tajů miniaturních textů na obalech a jejich významu. Konečně se zorientujete v pozitivech a negativech cukrů, tuků a dalších složek jídla, které denně konzumujeme.

Pavel Fořt a Ivan Mach napsali průlomovou knihu, která by měla najít své místo v knihovně každého, kdo si zakládá na svém zdraví a není mu lhostejné, jakými potravinami se krmí. Éčka a geneticky modifikované potraviny, potravinové náhražky se staly až překvapivě rychle běžnou součástí našich jídelních slovníků. Autoři, kteří jsou odborníci na slovo vzatí nás s přehledem a elegantně provedou celou problematikou potravin a ve výsledku nás nasměrují k větší péči o své zdraví.

My – občané, jsme se dostali do kleští, na které tlačí vládní instituce a státem placení odborníci, pro které jsme jen zdrojem zisku. Zdravá výživa je nepodstatná – o to více se o ní mluví, aby to vypadalo, že ti, kdo o tom rozhodují, mají na mysli zájem veřejnosti. Podobně tomu je ve vědě. Nastal čas probrat se z letargie! Nastal čas pochopit, že pasivita nás dotlačí ke zdravotním problémům,“ vysvětluje RNDr. Petr Fořt, CSc., výživový poradce reprezentačních týmů a profesionálních sportovců, uznávaný expert a konzultant na výživu.

Knihou Nevíte, co jíte navazuje společnost Albatros Media na úspěšné zahraniční bestsellery minulého roku – Zkorumpovaná farmacie a Prolhaná věda.

 

Název knihy:                   Nevíte, co jíte

Autoři:                               Petr Foř, Ivan Mach

Žánr:                                 zdraví životní styl
Doporučeno od:            +15 

EAN:                                 9788026502746
ISBN:                                978-80-26-50274-6
Počet stran:                     256 stran
Formát:                             167×225 mm – vázaná s laminovaným potahem
Nakladatelstvi:                BizBooks
Datum vydání:                14. 10. 2014

E-shop:                             http://knihy.cpress.cz
Ukázková kapitola:         zde
Obsah:                              zde 

 

 

Nakladatelství BizBooksNakladatelství BizBooks přináší svým čtenářům knihy, které se zabývají aktuálními tématy, novými trendy v oblasti osobního a kariérního růstu, financí, byznysu a úspěchu v podnikání. Tyto knihy jsou zaměřeny především na studenty, manažery, top management společností a lidi s touhou po sebevzdělávání.

Knižní tituly tematicky pokrývají oblasti osobního rozvoje, obchodních a manažerských dovedností, prodeje a marketingu, financí a investování, personalistiky, účetnictví a daňové problematiky i obecné ekonomie.

Cílem nakladatelství je přinášet čtenářsky zajímavá témata v souladu s moderními trendy, zvyšovat konkurenceschopnost čtenářů na pracovním trhu a předávat kvalitní informace v oblasti investování peněz a úspěšného podnikání.

Nakladatelství BizBooks spolupracuje s předními českými odborníky, podnikateli a manažery a také s vysokými školami ekonomického zaměření. Naleznete u nás knihy Ivana Pilného, Miroslava Foreta či Davida Grubera. Portfolio knižních titulů je obohaceno o zahraniční bestsellery renomovaných autorů, jako Myšlenkové mapy Toniho Buzana či úspěšný titul Guerilla marketing

 

Albatros média

AlbatrosMedia, a.s. je mediální společnost a největší knižní vydavatelství v ČR. V návaznosti na tradici sahající až kroku 1949 společnost vydává více než tisíc knižních titulů ročně. Skupina zaštiťuje knižní nakladatelství Albatros, CooBoo, Plus, Motto, XYZ, Edika, BizBooks, CPress, Computer Press, partnerský projekt Edice České televize a nakladatelství elektronických knih eReading.

 

Albatros média

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.