Sobota, 1.4.2023

Chrudimka.cz

Portál CHRUDIMKA.CZ přináší denně svým čtenářům čerstvé zprávy z kultury, sportu a volného času. Svým obsahem je zaměřen převážně na mladou generaci.

Nový začátek životní etapy zvané Knihkupectví na Riverside Drive

Zbožňuji romány, kde se prolínají dvě časové linie. A ani v poslední kapitole se hlavní hrdinka nedozví pravou skutečnost všech událostí. Frida Skybäck přesně takový román stvořila.

Mladá a úspěšná Švédka Charlotte po ztrátě svého manžela přišla o smysl života. Nečekaná závěť po smrti její tety z Londýna ji přivedla do této velké metropole. Život se milé Charlotte mění od základu. Sestra její matky, nespoutaná a trochu lehkomyslná Sara, odkázala své neteři kouzelné knihkupectví na Riverside. Ne velká čtenářka Charlotte proniká do tajemného světa knih a snaží se porozumět veškerému chaosu, který za sebou její teta zanechala. Proč se s její matkou nikdy nenavštěvovaly, ani si nepsaly? Proč její matka nikdy o tetě nemluvila? A jak to, že tedy Sara o své neteři věděla tolik informací? Rozhodně neměla v úmyslu v Londýně zůstávat delší dobu, než bylo potřeba. Měla přeci ve Švédsku úspěšnou kosmetickou firmu. Ale co dál ji drželo ještě ve Švédsku? A zvládne udržet knihkupectví vůbec na nohou?

Charlotte se vrátila k hromadám složek a rozložených papírů na stole. Knihkupectví na tom finančně skutečně nebylo dobře. Potřebovalo navýšit příjmy, jinak bude muset zkrátka zavřít.

Knihkupectví na Riverside DriveUnaveně klesla na židli. To proto ji ho Sara odkázala? Myslela si, že by ho Charlotte mohla zachránit? Nebo to byla msta? Chtěla Sara potrestat Kristinu tím, že její dceři odkáže krachující podnik? Tu myšlenku vyhnala z hlavy. Že by Sara záměrně přivedla své životní dílo do tohoto stavu, aby následné vědomě zemřela, jen proto, aby Charlotte zůstala na všechny ty problémy sama, znělo dost nepravděpodobně.

Charlotte zavrtěla hlavou. Tenhle projekt byl nereálný a vůbec by se do něj neměla pouštět. Knihkupectví nešlo zachránit. Kdyby se o to, navzdory všem předpokladům, přece jen pokusila, jenom by tak dávala Sam a Martinique falešnou naději.

Čím déle se mladá podnikatelka sbližovala s novými přáteli v Londýně a hledala stabilitu pro své nové knihkupectví, tím více cítila, že nové kolegyně, knihy a starý byt po tetě se stávají jejím novým životním útočištěm. Takovým místem, kde se může znovu volně nadechnout a usmát. Obzvlášť když se objeví mladý spisovatel jménem William. A když na světlo vyvstanou třicet let staré dopisy, které se válely neobjevené v krabici pod postelí.

Druhá dějová linka popisuje pár měsíců života Charlottiny matky Kristiny a její sestry Sary, které jako mladé dívky byly nerozlučné. Tak proč se nikdy Charlotte nedozvěděla nic o své jediné tetě? A proč nikdy nepoznala svého biologického otce? Znali se ti tři mezi sebou?

Kniha je velmi čtivá. Ukrývá v sobě nečekané zvraty a poslední kapitoly jsem snad ani nedýchala. Hltala jsem doslova každou stránku. A musím to napsat – tekly mi i slzy, když pravda vyšla najevo. Myslím, že nejen čtenářky chytne román za srdce, ale svoji oblibu by si mohla najít též mezi muži.

 

Název knihy Knihkupectví na Riverside Drive
AutorFrida Skybäck
ŽánrRomán pro ženy
  
Nakladatelství Red
Rok vydání2022
Počet stran416
ISBN978-80-277-0147-6
  
Nákup e-knihy www.palmknihy.cz
Databáze knih www.databazeknih.cz

 

Palmknihy

Palmknihy jsou online knihkupectví plné e-knih, audioknih a nově také klasických tištěných knih. Jako největší obchod s e-knihami s nejdelší tradicí v Česku jsou odborníky na digitální čtení, rádi pomáhají těm, kdo se čtečkou začínají a na e-knihy lákají všechny bez ohledu na věk nebo oblíbený žánr. V přehledném a intuitivním e-shopu můžete v okamžiku vybrat, nakoupit, stahovat a číst. Nabídka tištěných knih je pak 100% skladem a objednávky jsou odesílány do 24 hodin. Na Palmknihách najdete lákavé slevy, e-knižní předprodeje, díky kterým se do žhavých novinek můžete pustit s předstihem, knižní tipy a dokonce i řadu e-knih zdarma.

www.palmknihy.cz

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.