Úterý, 16.4.2024
KnihyKultura

Knižní tip: Erich Segal – Ceny

Knižní tip: Erich Segal - Ceny

Příběh lásky i zrady, úspěchů a proher, života i smrti nás zavádí do elitního prostředí špičkových lékařů a vědců.

Přibližuje nám osudy tří protagonistů, ve svém oboru ojedinělých osobností, jejichž životní peripetie se navzájem prolínají.

Adam Coopersmith, vynikající gynekolog, který se proslaví objevem v léčbě neplodnosti, se po citově nenaplněném manželství s ambiciózní právničkou vášnivě zamiluje do své pacientky. Konečně nachází smysl života, ale jeho štěstí netrvá dlouho. Zcela nečekaně se ocitá tváří v tvář nevyléčitelné chorobě…

Sandy Raven, geniální badatel v oblasti genetického inženýrství, stane na prahu fantastického objevu, ale vzápětí prožije krutou zradu, jež poznamená i jeho rodinný život. Zvolí lež a přetvářku, nebo vymění vysněný ráj za jiné, reálnější hodnoty?

A Isabela da Costaová, všemi považovaná za „zázračné dítě”, získá už na prahu dospělosti věhlas světově známé fyzičky, pro niž není problém vyvrátit dosud všeobecně platné přírodní zákony.V soukromí se ale musí rozhodnout mezi otcem, který jí razil cestu k vrcholu, a mladým mužem, jenž drží klíč k jejímu štěstí. Šokující poznání doslova rozmetá Isabelin vnitřní svět a ohrozí její zdraví…

Všichni tři na své výpravě za tajemstvím přírody a vesmíru neochvějně směřují k získání mety nejvyšší- Nobelově ceně. Ne všichni se jí však dočkají.

 

Název knihy: Ceny / Prizes
Autor: Erich Segal
Překlad: Jiřina Stárková

Nakladatelství: Lucka Bohemia
Rok vydání: 2013

Počet stran: 448
ISBN: 978-80-904302-8-0

E-shop: www.luckabohemia.cz

 


Erich SEGAL

Erich Segal* 16. června 1937 – † 17. ledna 2010

Erich Segal se narodil 16. června 1937 v Brooklynu. Vysokoškolský diplom obhájil na Harvardu, kde si vůbec jako první z posluchačů zvolil oba latinské studijní obory – rétoriku a klasickou poezii. Po absolutoriu působil na Harvardu a v Yale. Hostoval jako profesor na univerzitách v Princentonu a Mnichově. Naposledy učil v Oxfordu. Byl ženatý a měl dvě děti. Během své profesorské dráhy napsal řadu odborných vysokoškolských prací. Zaměřil se v nich na antickou komedii, řeckou tragédii a latinskou poezii. Od doby vysokoškolských studií se věnuje svému hobby – populární beletrii. Pro Hollywood napsal několik filmových scénářů, z nichž nejúspěšnější byl k filmu Žlutá ponorka (The Yellow Submarine) pro Beatles. Na beletristickém poli Segal zazářil v roce 1970, kdy vyšel jeho první román LOVE STORY. Kniha se stala téměř přes noc senzací, v průběhu let byla přeložena do třiatřiceti jazyků a prodalo se více než 21 miliónů výtisků. Za filmový scénář k Love Story dostal autor Zlatý glóbus a film byl nominován na 7 Oscarů včetně scénáře. Svou světovou proslulost Segal potvrdil i dalšími romány: DOKTOŘI; CENY; OLIVERŮV PŘÍBĚH (pokračování Love story); MUŽ, ŽENA A DÍTĚ; OSUDOVÁ LÁSKA; VÍRA A LÁSKA; GENTLEMANI Z HARVARDU

 

Nakladatelství Lucka BohemiaNakladatelství Lucka Bohemia s.r.o. vydává knihy od roku 2008, kdy navázalo na předchozí činnosti Nakladatelství Lucka.

Ediční profil nakladatelství není vyhraněný. Snažíme se hledat zajímavá nová témata a náměty, znovuobjevit a uvést na trh již dříve osvědčené autory a tituly, případně rozšířit nabídku knih autorů již zavedených.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.