Knižní tip – Serafína – Příběh draků

Knižní tip - Serafína - Příběh drakůV zemi zvané Gored žijí již po desetiletí lidé a draci v míru. Po tajemné smrti lidského prince je však příměří ohroženo. Podaří se Serafíně, která před světem skrývá své životní tajemství, odhalit skutečného vraha? Budoucnost draků je v sázce a v Goredu již není pro nikoho bezpečno.

 

Autorka: Rachel Hartman
Překladatelka: Drahomíra Michnová

EAN: 9788025318966
ISBN: 978-80-253-1896-6

Rozměry v mm: 145×210
Počet stran: 352
Provedení: vázaná
Rok vydání: 2013

E-shop: www.fragment.cz

 

 

 

Zajímavosti

Během roku po vydání originálu byla prodána práva pro překlad do 16 jazyků včetně španělštiny, hebrejštiny a indonéštiny.

V týdnu po vydání se Serafína vyšvihla na 8. místo žebříčku bestsellerů New York Times.

O království Gored psala Rachel Hartmanová poprvé v komiksu „Amy Unbounded“, který zároveň nakreslila. Nápad s draky schopnými brát na sebe lidskou podobu vzešel z toho, že kreslit lidi pro ni bylo snadnější než kreslit draky.

Knižní tip - Serafína - Příběh draků

O autorce

Rachel Hartmanová se narodila v Kentucky, žila však na řadě různých míst včetně Chicaga, Filadelfie, St. Louis, Anglie a Japonska. Má bakalářský titul z literární komparatistiky, myslí si ale, že by měla mít spíš titul z literární srandistiky, protože její bakalářská práce se jmenovala „Paradox a parodie v Donu Quijotovi a Lúkianových satirách“. Ve vysokoškolském studiu dále nepokračovala a raději šla kreslit komiksy. Nyní žije ve Vancouveru se svou rodinou, chrtem a také mluvící žábou a mlokem (kteří bojují proti zombiím – vážně. Na americkém středozápadě je zombií spousta). Její webovou stránku najdete na adrese www.rachelhartmanbooks.com.

 

 

 

 

 

Stáhněte si Prolog – http://www.fragment.cz/download/miniweby/serafina/Serafina_CZ_kap0.pdf

Stáhněte si 1. kapitolu – http://www.fragment.cz/download/miniweby/serafina/Serafina_CZ_kap1.pdf

Stáhněte si 2. kapitolu – http://www.fragment.cz/download/miniweby/serafina/Serafina_CZ_kap2.pdf

 

 

Více na www.serafina-fantasy.cz.

Fragment

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.