Knižní tip: Eclipse Bay – Rodinná msta (recenze)

Eclipse Bay: Rodinná mstarecenze knihy
Eclipse Bay: Rodinná msta

Rodiny Harteů a Madisonů se vždy nenáviděly. Nenáviděli se jejich dědečkové. Nenáviděli se jejich otcové. Jako další generace by se Hannah a Rafe měli nenávidět také, jenže Hannah Harteová – úspěšná svatební koordinátorka se skeptickým pohledem na manželství – si moc dobře pamatuje na dávnou noc na pláži, kdy se z Rafea stalo mnohem víc než jen „ten pitomý Madisonův kluk“. A Rafe si vzpomíná na hrdinské gesto, jež prokázalo, že nespoutaný duch Hannah je silnější než jakákoliv nenávist – a zachránilo ho před téměř jistým zatčením.

Nyní se Rafe a Hannah po letech opět shledávají díky překvapivému dědictví a vracejí se do Eclipse Bay a k nepřátelství, jež stále rozděluje a zároveň spojuje jejich rodiny. A objevují cosi, co je příjemné a znepokojující zároveň. Rafe a Hannah nenávist necítí. To ani zdaleka…

„Správně. Dávná minulost. Víš, ale, co se říká o minulosti. Ti, kdo se z ní nepoučí, musí ji prožít znovu.“

I nezasvěcený čtenář z anotace pochopí, že v knize Amandy Quick zřejmě nenávist hlavní roli hrát nebude. Ba naopak. Harteovi upřednostňují rozum a logiku, zatímco Madisonovi se vždy podřizují svým vášním. A protiklady se jak známo přitahují, takže je jen otázkou času, než na sebe narazí generace opačných pohlaví. Zatím se totiž nenáviděli jen dědečkové a otcové. Teď mají v rodině Harteových dvě dcery.
Pár z těchto „znepřátelených“ rodin (s tou nenávistí to v knize zase tak horké není, což mě docela mrzelo) jen tak mimochodem řeší 8 let starou vraždu. Opravdu mimochodem, protože ona vražda je v tomto příběhu vedlejší. A mně to vůbec nevadilo, protože jsem byla naprosto pohlcená úžasnou love story, která příběhu vévodí.

Hlavní hrdinka se mi líbila ze zjevného důvodu – jmenuje se Hannah a já mám hrdinky, které se jmenují stejně jako já, ráda. Je to trošku sobecký důvod, ale troufám si tvrdit, že Hannah si zamiluje i žena s rozdílným jménem. Je totiž lidská, logicky uvažující a ve všech ohledech správná osoba. Rafe je samozřejmě miláček, a navíc umí vařit. Z těch jeho dobrot se mi sbíhaly sliny. Teta Isabel je skvělá, a i když se v knize dlouho neohřeje, je jako Taita z Řeky bohů – směje se z onoho světa tomu, jak se všichni snaží rozmotat, co zosnovala. Ještě se mi moc líbil Bryce. Takového majordoma, řidiče, kuchaře a osobního rádce v jednom bych domů taky potřebovala.

„Rafe ji jemně přitiskl k lince. Cítila nezaměnitelný obrys jeho erekce, jak se jí tiskla ke stehnu.
Dobře, takže ne všechny nuance jsou tady drobné.“

Amanda Quick má neuvěřitelně sexy styl psaní. Její „červená knihovna“ dalece převyšuje um většiny autorek. Ráda používá poetický sloh („Poddal se vlnám tajemného moře.“). Jako ostatní její díla je i tento příběh vzrušující a vtipný a má spád a skvělou zápletku. Celou dobu jsem si byla jistá, že vím, kdo je vrah. Autorka si mě vedla příběhem, a když jsem jí skočila na lep, potichounku se chichotala jako teta Isabel. Amanda Quick dávkovala jiskření a vzrušení přesně podle potřeby a nenechala mě jako čtenáře oddechnout ani po prvním vzájemném oťuknutí hlavních hrdinů. Ba naopak. Vzrušení po prvním sexuálním zážitku ještě gradovalo, a to se příliš často nepovede.

A mantru „mysli na Winstona“ si budu pamatovat ještě dlouho. Hannah sice před Rafeovými svody moc neuchránila, ale mě neskutečně pobavila. Nebo ještě někdo z vás myslí na svého psa, ve chvíli, kdy je sváděn? Pokud ano, dejte mi prosím vědět.

Jen nechápu důvod existence sousedky Olivie a jejích rozhovorů s dědečkem Rafea. V příběhu jsou naprosto nepodstatné. Ale mám takové podezření, že s ní má Amanda Quick plány v rámci celé trilogie a ještě se s ní setkáme. Hannah Harteová má totiž ovdovělého bratra a Madisonovi nemají žádnou příslušnici ženského pohlaví.

Za sebe Eclipse Bay – Rodinnou mstu určitě doporučuji. Jde o skvěle napsaný román pro ženy, který vkusně snoubí detektivní zápletku s příběhem lásky a který je prodchnutý vášní a okořeněný popisy dobrého jídla.

HODNOCENÍ: 95%


Amanda Quick
se narodila v roce 1948 v Kalifornii. Vystudovala historii a knihovnictví. V knihovně také nějakou dobu pracovala, než začala psát své první romance. Nyní žije s manželem v Seattlu. Je považovaná za jednu z předních dam literatury pro ženy. Používala až 7 pseudonymů. V současné době se omezuje na 3. Pod svým jménem Jayne Ann Krentz píše romány ze současnosti; romány odehrávající se v budoucnosti podepisuje svým dívčím jménem Jayne Castle; mezi čtenáři jsou ale asi nejoblíbenější její historické romány uváděné pod pseudonymem Amanda Quick. Její příběhy, obvykle obsahující tajemnou zápletku, se prodávají více než skvěle – celkový náklad jejích knížek už překročil hranici 35 milionů výtisků. Autorka zastává názor, že romantické příběhy tvoří v literatuře podmanivý, a proto velice důležitý prvek. Zejména pak historické příběhy o lásce, které naplňují samu podstatu slova „romantický“.

Zdroj: www.amandaquick.com

U románu Eclipse Bay můžete také vidět na obálce její pseudonym Jayne Ann Krentz.

Za korekci textu děkuji Richardu Skolkovi, který mi pomohl se stylistikou v rámci dálkového kurzu tvůrčího psaní blogových příspěvků.

 

Název knihy:     Eclipse Bay – Rodinná msta
Eclipse Bay: Rodinná mstaAutor:                  Amanda Quick (Jayne Ann Krentz)
Překlad:              Daniela Čermáková

Původní název:  Eclipse Bay
Série:                   Městečko Eclipse Bay
Pořadí v sérii:     1.

Žánr:                    Romány pro ženy | Beletrie

Nakladatelství:  BARONET

Rok vydání:       2016
Počet stran:       304

ISBN:                  978-80-269-0400-7
EAN:                   9788026904007

Vazba:                Vázáno
Formát:               115 x 185 mm

E-shop:              kniha       https://Baronet.cz
                             e-kniha   www.PalmKnihy.cz

Databáze knih:  www.databazeknih.cz

Ukázka z knihy: zde 


Nakladatelství Baronet a. s.Nakladatelství Baronet a. s.
již od roku 1993 předkládá svým čtenářům bohatý ediční záběr – každým rokem vydává kolem 80 nových titulů, do dnešního dne je to již více než 2000 knih. Významný podíl na edičním profilu nakladatelství tvoří romány určené zejména pro něžné pohlaví, ale vydává knížky ze všech žánrových oblastí – od historického románu přes science fiction a fantasy až po militaria, detektivky i literaturu faktu. Tak, aby si v jeho edičním plánu mohl každý čtenář vybrat svou knihu.

Knihy Baronetu byste měli dostat ve všech knihkupectvích a všechny tituly, jež jsou dosud na skladě, najdete na webových stránkách www.baronet.cz.
 


PalmKnihy
PalmKnihy
– Největší a nejstarší obchod s elektronickými knihami v České republice. Jednoduše, pohodlně a rychle přímo ve všech dostupných formátech. Více než 11.000 e-knih na jednom místě.

Autorčin blog

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Hana Láryšová

Slova jsou pro mě nádherným nástrojem, dveřmi do jiného světa. (osobní blog)