Neděle, 24.9.2023
KnihyKultura

Knižní tip: HODINA PO PŮLNOCI (recenze knihy)

Hodina po půlnocirecenze knihy Hodina po půlnoci

Příběh se odehrává v roce 1811 a dostává nás do Francie, do nádherného období plného společenských akcí, ale bohužel i válek.

Mladá Fabiena je povolána zpět z kláštera k nemocnému otci. O matku přišla před lety, takže otec a její teta, otcova sestra jsou její jediný žijící příbuzní. Má sice macechu, jenže ta je jen o pár let starší, nesnáší se a díky ní skončila v klášteře. Kdyby otec zemřel, čekala by ji nejasná budoucnost a to i přesto, že jsou významná a zámožná rodina.

V kočáře cestuje se svojí nejlepší přítelkyní Adélou a sestrou Immaculatou. Je zima, sněží, cesty jsou špatně sjízdné, ale Fabiena chce vidět možná naposled svého otce a to i přesto, že ji poslal do kláštera, aby měl čas a klid na svou mladou a krásnou ženu Mathildu.

Z ničeho nic se kočár převrhne a spadne ze svahu. Sestra i kočí jsou nezvěstní, je zima a dívky jsou uvízlé v kočáru. Fabiena má odvážného ducha, takže se jí podaří dostat ven a vydává se hledat pomoc. Jenže než se vzdálí od kočáru, zahlédne dvě postavy, které se k němu plíží. Nejdříve si myslí, že to je pomoc, ale jakmile uslyší smrtelné výkřiky své přítelkyně, okamžitě se schová.

Poté, co se postavy vytratí, začne hledat pomoc. Bloudí po okolí, volá, a když už si myslí, že je ztracená náhodou ji zachrání projíždějící vojáci, kteří mají tajný úkol. Její zachránce je poručík Julien Leblanc.

Fabiena sice vyvázla před smrtí, jenže netuší, že to není poprvé a ani naposled, co jí smrt přejde přes cestu.
Hodně dlouho jsem toužila po tom, něco si přečíst od Hany Marie Kornerové a jsem ráda, že se mi do ruky dostala zrovna kniha Hodina po půlnoci.

V knize je pořádná dávka příběhu, který nejde jen tak odložit. Hlavní hrdinkou je mladá Fabiea, která svádí boj s životem dívky v době, ve které měly ženy poslouchat muže, a jejich jedinou povinností bylo jen se výhodně vdát.
Příběh je plný intrik, které moc dobře vystihují dobu, usilování o život Fabieny, vztahů a také války. Jak se dá očekávat, Fabiena se zamiluje do poručíka, který ji zachránil, jenže ten má v srdci jinou. Dále jsou v knize rodinná tajemství, které po pomalém vystoupení na světlo pěkně zamotají příběhem.

Kniha se mi strašně dobře četla, protože je psána lehce, žádné zadrhávání kvůli složitosti děje a přesto je příběh hodně kvalitní. Autorka umí svým stylem, představivostí, barvitostí děje, vystihnutím míst a doby zaujmout čtenáře. V příběhu nejsou žádná hluchá nudná místa, je plný akce a nebezpečí, stále se tam něco děje, takže odložit jen tak knihu, není zrovna lehké.

Do příběhu je také vsazeno mnoho informací o tehdejších válkách, ale jen tak lehce nenásilně, takže se čtenář i něco dozví a baví ho to. Protože byl Julien voják, tak to k tomu patří a mně se to líbilo, bylo to takové zpestření knihy.

Hodina po půlnoci je krásný napínavý historický román, který si získá mnoho čtenářů. Mě osobně si autorka získala natolik, že toužím mít doma všechny její knihy. Takže knihu vřele doporučuji a to i proto, že je to pěkně tlustá kniha, ve které se skrývá opravdu mnoho skvělého příběhu.

 

Hodina po půlnociNázev knihy:     Hodina po půlnoci
Autor:                  Hana Marie Körnerová

Žánr:                    Historické romány

Nakladatelství:  BARONET

Rok vydání:       2017
Počet stran:       648

ISBN:                  978-80-269-0565-3
EAN:                   9788026905653

Vazba:                Vázáno
Formát:               125 x 200 mm

E-shop:              kniha       https://Baronet.cz
                             e-kniha   www.PalmKnihy.cz

Databáze knih:  www.databazeknih.cz

Ukázka z knihy: zde


Nakladatelství Baronet a. s.Nakladatelství Baronet a. s.
již od roku 1993 předkládá svým čtenářům bohatý ediční záběr – každým rokem vydává kolem 80 nových titulů, do dnešního dne je to již více než 2000 knih. Významný podíl na edičním profilu nakladatelství tvoří romány určené zejména pro něžné pohlaví, ale vydává knížky ze všech žánrových oblastí – od historického románu přes science fiction a fantasy až po militaria, detektivky i literaturu faktu. Tak, aby si v jeho edičním plánu mohl každý čtenář vybrat svou knihu.

Knihy Baronetu byste měli dostat ve všech knihkupectvích a všechny tituly, jež jsou dosud na skladě, najdete na webových stránkách www.baronet.cz.
 


PalmKnihy
PalmKnihy
– Největší a nejstarší obchod s elektronickými knihami v České republice. Jednoduše, pohodlně a rychle přímo ve všech dostupných formátech. Více než 11.000 e-knih na jednom místě.

Autorčin blog

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.