Knižní tip: Jednooký králík

Knižní tip: Jednooký králík

Rádi se bojíte, ale jen na papíře? Pak si asi na babí léto budete chtít vybrat nějakou pěknou detektivku. Máme pro vás jeden podzimní tip.

Jednooký králík – druhý román držitele ceny Nejlepší švédský krimiromán roku 2013 Christoffera Carlssona.

V údolí za městečkem, kde David strávil dětství, stojí opuštěný dům. Společně s pěti přáteli tu teď David tráví dlouhé letní dny – slunce, grilování, pití, sex a páchání krádeží. Kradené zboží ukrývají v domě. V malé skupině ale postupně narůstají rozbroje, pod povrchem to vře. Co se opravdu děje v údolí? Jednooký králík je napínavý román o malém místě, kde se dějí velké věci. Letní venkovský thriller s náladou, která se zadírá pod kůži.

 

 

 

 

 

  

 

 

 

Ohlasy

Naprosto fantastický venkovský thriller!
Arbetarbladet

Název: Jednooký králík
Autor:  Christoffer Carlsson
Nakladatelství PanteonNakladatelství: Panteon
ISBN: 978-80-87697-18-4
EAN: 9788087697184
Počet stran: 368
Vazba: pevná
Formát, hmotnost: 134 × 200 mm
Rok a měsíc vydání: 13. 6. 2014
Pořadí vydání: 1. 
Formát: kniha, e-kniha
E-shop: http://knihypanteon.cz

 

Christoffer Carlsson

se narodil v roce 1986 ve švédském Halmstadu.
Od roku 2005 žije ve Stockholmu, kde složil doktorát z kriminologie a vyučuje na Stockholmské univerzitě.
Jeho debut Případ Vincent Franke (Fallet Vincent Franke) vyšel v roce 2010. Tento thriller se v tisku dočkal vynikajícího hodnocení a překladu do několika jazyků. Neméně úspěšný byl i jeho druhý román Den enögda kaninen (2011, Jednooký králík, vyšel v roce 2014). Svým třetím románem Den osynlige mannen från Salem (2013, Neviditelný muž ze Salemu, česky vyjde koncem roku 2014) získal autor cenu „Nejlepší švédský krimiromán roku 2013“.

FB/Christoffer-Carlsson-Author

 

Nakladatelství Patheon
Nakladatelství Panteon
vzniklo v roce 2012 a na české poměry se o něm nebývale rychle začalo mluvit. Od začátku se zaměřilo na vydávání úspěšných titulů současné zahraniční beletrie, které většinou spojuje detektivní žánr.

Kniha Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel od švédského autora Jonase Jonassona, se kterou nakladatelství přišlo v roce 2012, se doslova přes noc stala bestsellerem a prodalo se jí neuvěřitelných 50 tisíc výtisků.

Úspěšné byly i další knihy, které Panteon vydal v roce 2013 – Konec vosí sezóny od Denise Miny, kniha Neviditelný strážce, kterou napsala španělská autorka Dolores Redondo, Případ Vincent Franke Christoffera Carlssona i Vodní labyrint od Erica Frattiniho.

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.