Knižní tip: VENDETA

recenze knihy VENDETA

Sofie je v maloměstečku jménem Cedar Hill něco jako vyvrhel. Dříve měla plno přátel, normální život, jenže její otec udělal velkou chybu, za kterou sedí ve vězení. Její i mámin život se úplně změnil a zbyla jí jediná kamarádka Millie.

Sofie pracovala v bistru, které patřilo jejímu otci. Teď ale byl manažerem její strýc, ale měla ho převzít ona, jen co dodělá školu. Nadšená z toho nebyla, protože který mladý člověk by chtěl vlastnit bistro?

Jednoho dne na pultu při zavíračce našla sklenici medu s černou stuhou. Nevšimla si, že by ji tam někdo donesl a hlavně nikdo v Cedar Hill nechová včely. Přesto to brala jako dárek a odnesla si jí domů. Jenže netušila, že pouhá sklenice medu jejího strýce strašně naštve a to tak, že náhle odjede z města.

Život by v Cedar hill mohl pokračovat stejně pořád dál, jenže to by se do opuštěného domu, ve kterém se stala velká tragédie, nesměla nastěhovat rodina s pěti syny. Dům byl dlouho neobydlený, nikdo ho nechtěl koupit, protože se tam událi vraždy a podle některých lidí by tam mohlo být něco temného.

Silvie nové sousedy zaregistrovala náhodou, když v noci po práci šla domů kolem toho domu. Když nakoukla bránou, neubránila se tomu přiblížit blíž na cizí pozemek. Hlavně proto, že dům ji vždycky fascinoval. Jenže od jednoho auta za ní někdo vyběhl, lekla se a utíkala pryč, dokud jí ten někdo neporazil.

Následující den se v bistru objevili dva mladíci, ze kterých nikdo nemohl spustit oči a ani sama Silvie, protože jeden z nich byl ten, co po ní večer skočil. Při objednávce zjistila, že se jmenuje Nico a je velmi sympatický, což se nedalo říct o jeho namyšleném bratrovi Lucovi. Bylo na nich něco divného, a přesto to každého přitahovalo.

Jednoho dne přišel na návštěvu Silviin strýc a varoval ji, že se nemá k tomu domu a lidem co v nich bydlí přibližovat. Důvod neřekl, ale vypadal opravdu vystrašeně. Silvie si ale nemohla pomoct, ani když se dozvěděla, že ve městě najednou začínají za zvláštních okolností umírat a mizet lidé.

Kdo to má vše na svědomí? Co jsou vůbec bratři zač? A co s tím vším má vůbec společného Silvie?

Vendeta je thriller z prostředí mafie, který rozhodně zaujme hlavně mladší ročníky, což ale neznamená, že si ji nemůže přečíst každý. Kniha začíná celkem nevinně, když se seznamujeme se Silvií, která pracuje v bistru, jež má zdědit. Poté ale vyplouvají na povrch malé pravdy, díky kterým zjišťujeme, že její otec sedí ve vězení a není to zrovna za nějakou maličkost. K tomu se do města stěhuje pět krásných bratrů, na kterých je něco zvláštního a nebezpečného, což sama na vlastní kůži zjistí Silvie.

Já jsem se do knihy začetla po pár stránkách, protože mě nejdřív zajímalo, co znamená sklenice medu, poté za co sedí její táta a jakmile se do toho připletli bratři, už jsem se nemohla odtrhnout vůbec.

Knize rozhodně nechybí napětí a narazíte tam na nejedno překvapení, které dokáže zamíchat příběhem a zamávat se čtenářem. Přečetla jsem Vendetu strašně rychle, jelikož jsem nutně potřebovala vědět, jak to dopadne. Jinak konec je otevřený, takže bude pokračování. Naštěstí knihu vydal Baronet, takže druhý díl bude brzo.

Celý příběh je psán ze Silviina pohledu a i přesto se tam toho děje dost, protože od chvíle, co našla sklenici medu, jí potkávají samé špatné věci.

Jinak samozřejmě, když je v knize mladá holka a pět bratrů, znamená to nějakou romantiku, ale zatím je takovou lehkou, více spíše očekávám v pokračování. Co se týče mafie, název knihy už dost napovídá o tom, oč tam půjde. Kdo neví, tak vendeta znamená krevní msta a o to v celé knize jde. Takže se máte rozhodně na co těšit.

Když to shrnu, tak Vendeta je lehce a čtivě napsaný thriller, ve kterém naleznete mafii, naleznutí nejedné pravdy, přestřelku, únos, nějakou potyčku s drogami, lehkou romantiku a mnoho dalšího. Mě kniha naprosto pohltila, takže za sebe určitě doporučuji.


 

  
Název knihy     Vendata
AutorCatherine Doyle
ŽánrRomány, Pro ženy, Thrillery
    
Nakladatelství      BARONET
Rok vydání2017
Počet stran352
ISBN978-80-269-0654-4
  
Nákup knihywww.baronet.cz
Nákup e-knihywww.palmknihy.cz
   
Databáze knihwww.databazeknih.cz
  

 

Nakladatelství Baronet a. s.

Nakladatelství Baronet a. s. již od roku 1993 předkládá svým čtenářům bohatý ediční záběr – každým rokem vydává kolem 80 nových titulů, do dnešního dne je to již více než 2000 knih. Významný podíl na edičním profilu nakladatelství tvoří romány určené zejména pro něžné pohlaví, ale vydává knížky ze všech žánrových oblastí – od historického románu přes science fiction a fantasy až po militaria, detektivky i literaturu faktu. Tak, aby si v jeho edičním plánu mohl každý čtenář vybrat svou knihu.

www.baronet.cz

 PalmKnihy


PalmKnihy
– Největší a nejstarší obchod s elektronickými knihami v České republice. Jednoduše, pohodlně a rychle přímo ve všech dostupných formátech. Více než 11.000 e-knih na jednom místě.

www.palmknihy.cz


Autorčin blog

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.