La Loba – strhující příběh ze zmrzlé Aljašky

La LobaNakladatelství Kniha Zlín nám přináší strhující příběh z prostředí zmrzlé Aljašky. Z prostředí, kde by nikdo z nás nechtěl ztroskotat. A právě v těchto smrtelně ledových pařátech se v rozmezí tří let ztratí hned dvě mladé ženy. Elesa MARTIN a Nina GRAVILL. Dvě naprosto odlišné ženy, které mají společné jedině to, že zmizeli obě v polovině září, což pro policii je naprosto nepodstatný údaj.

„Tento neobvykly? thriller nabízí čtenářů nejen dramaticky? boj o přežití, ale také fascinující zážitek z aljašské divočiny.“

Elesa právě prožívala své líbánky se svým manželem Gregem na cestovní lodi, která plula Severní ledovcovou trasu podél Aljašského pobřeží. V této chvíli kotvili v Sewardu, v posledním přístavu jejich plavby. Poslední den si vzala kabelku, a vyšla z kajuty. Poslala manželovi vzdušnou pusu a byla pryč. Navždycky pryč. Greg už ji nikdy neviděl…

Na případu se podílí místní seržant Hamilton, který případem doslova trpí. Nenašli se žádné ani sebemenší stopy. Zmizela jako pára nad hrncem. I teď po třech letech nemůže spát. Každou chvíli má podivné telefonáty od zničeného manžela. Něco mu na tom ale nesedí. Greg Martin se chová jako učebnicový příklad truchlícího manžela. Vlastně až moc…

„Vynikající thriller. Sledovat proměnu Niny z role oběti do role mstitele je bolestivé, ale naprosto přesvědčivé.“

Nina prožívá nejhorší období svého života. Nedávno se ji splnil sen každé mladé dívky. Zasnoubila se s mladým, krásným a hlavně nadějným politikem. Teď má pocit, že umírá. Pohledem bloudí po své zmrzačené ruce. Prsteníček zmizel i s jejím zásnubním prstenem a jediné co nyní připomíná její prst je jakýsi pahýl. Nesnášela ho. Grizzly Adams. To je ten, který ji zmrzačil jen pro svoji zábavu. Donutil ji ujít desítky kilometrů pod záminkou záchrany. Jediné co na ni čekalo, byla prázdná klec, kde se nemohla hýbat. Srub, ve kterém ji utábořil, obklopuje pouze drsná a nepřátelská aljašská krajina. Začíná boj o její holý život.

La Loba je po severské krimi velice příjemnou změnou. Prostředí Aljašky je pro thriller naprosto neprozkoumaný terén. Alan Russell se tohoto nelehkého úkolu zhostil bravurně. V příběhu se na rozdíl od aljašské přírody neztratíte. Vše je jasné skoro od začátku do konce.

Slovo skoro jsem použila schválně. Asi posledních 60 stránek před koncem se totiž dostáváme k části, která je jakoby z jiné knihy. Je to úplně jiný příběh než jsme doposud četli. Celou knihu očekáváte pomstu zlomené Niny, ale samotné finále mi připadá useknuté, zkrácené a zrychlené. Působí jaksi nedomyšleně. Po celkovém napětí nás dále čeká ještě několik desítek stránek. Stránek pro mě naprosto nesmyslného příběhu, který jsem četla jedním očkem. A bohužel právě tato nudná část nás přibližuje k celkové pointě knihy. Abych byla upřímná, já bych ukončila finále a nechala to být.

Přesto si tato výjimečná kniha Alana Russella zaslouží vysoké hodnocení. Za mě tedy to bude 80% procent i přes mé výtky. Já totiž La Lobu přečetla doslova jedním dechem.

 

AUTOR

Alan Russell (*1956) napsal dvanáct oceňovaných románů s tajemstvím, thrillerů a detektivek a řadí se k současné špičce autorů tzv. mystery novels. Velkého ohlasu se dostalo jeho trilogii The Burning Man (2012), Guardians of the Night (2015) a Lost Dog (2016), které vévodí detektiv Michael Gideon a policejní pes Sirius.

Alan Russell začal psát během rekonvalescence po poranění zad, které přerušilo jeho slibnou kariéru basketbalového hráče. Po studiích na univerzitě v San Diegu pracoval přes dvacet let v turistickém průmyslu a dokonalou znalost prostředí – hotelů, restaurací a vyhlídkových jízd – často úročí ve svých příbězích. Formou poznámek a detailního studia prostředí se na knihu La Loba připravoval přes dvacet let.

 


Název knihy:         LA LOBA
La LobaAutor:                      Alan Russell
Překlad:                  Karolína Ryvolová

Nakladatelství:      Kniha Zlín
Rok vydání:           2016
Počet stran:           367

ISBN:                       978-80-7473-458-8
EAN:                        9788074734588

Vazba:                     Vázáno

E-shop:                   kniha    – www.KnihaZlin.cz
                                   KNIHA ZLÍN
                                  e-kniha – http://www.PalmKnihy.cz
                                      PalmKnihy

  

{source}[[div data-configid=”0/38914839″ style=”width: 610px; height: 460px;” class=”issuuembed”]][[/div]][[script type=”text/javascript” src=”//e.issuu.com/embed.js” async=”true”]][[/script]]{/source} 

 


KNIHA ZLÍNNakladatelství KNIHA ZLÍN
existuje od roku 2004 a v současné době vydává přibližně třicet pět titulů ročně. Pro české čtenáře pečlivě sestavujeme ediční plán, který mapuje aktuální dění na literární scéně, především světové. Cítíme se být nejen Čechy, ale také Evropany, a proto náš zájem soustřeďujeme ke knihám vycházejících z hodnot západní civilizace, jejích estetických kořenů i její pohnuté historie a které je současně podrobují kritické reflexi. Oslovují nás knihy, které zachycují rozmanité aspekty lidské existence, nahlížejí z různých perspektiv na mezilidské vztahy, zkoumají vztah člověka a společnosti a přinášejí individuální výpověď o dnešním světě. Nevydáváme jen současné romány a kratší prozaické žánry světové a české provenience, ale také knihy z oblasti literatury faktu a poezii. V současné době zaujímají v našem edičním plánu stále výraznější místo knihy o umění, především o umění současném, a roli umění v životě člověka i společnosti.

Považujeme za důležité, aby obsah knihy i myšlenky v ní vyjádřené byly v souladu s jazykovým i grafickým ztvárněním knihy. Již na počátku samotného výběru knih klademe důraz na originalitu a vytříbenost autorského stylu, a proto je pro nás klíčové, aby čtenářský zážitek zprostředkovávali špičkoví čeští překladatelé a naše knihy procházely rukama zkušených a odborně kompetentních redaktorů. Jedinečnost každé knihy a pečlivou jazykovou i redakční přípravu zdůrazňujeme originálním grafickým designem obálek. Za dobu své činnosti jsme se zařadili mezi výrazné hráče na českém knižním trhu a naše knihy si našly cestu nejen k předním recenzentům, ale také ke generačně rozmanitému okruhu čtenářů.

  


PalmKnihyPalmKnihy
– Největší a nejstarší obchod s elektronickými knihami v České republice. Jednoduše, pohodlně a rychle přímo ve všech dostupných formátech. Více než 11.000 e-knih na jednom místě.

Autorčin blog

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.