Středa, 7.6.2023

Chrudimka.cz

Portál CHRUDIMKA.CZ přináší denně svým čtenářům čerstvé zprávy z kultury, sportu a volného času. Svým obsahem je zaměřen převážně na mladou generaci.

Tulák – Peter Newman

Tulák - Peter NewmanOko je v kruhu,
křídla jsou vně,
sledují tě,
soudí tě.
Všichni se klaníme!

Tulák. Chlap bez jména, který nemluví. Za to se s naprostou oddaností stará o dítě, které je čisté. Nosí jej pod kabátem, ukryté před každým pohledem. Navíc má u sebe mocnou zbraň. Zbraň, která při použití zpívá. Dokáže zabít. Aby zachránil sebe a hlavně dítě… Svět je ochromen démony a zlými položivými lidmi, slunce jsou dvě a nikde nemá klid, nemá jistotu, že jej všichni nechají na pokoji. K tomu si připočtěme jednu kozu a pouť k lepšímu žití může začít…

Když jsem začala číst, tak mi první řádky dělaly problém. Neuměla jsem hned zařadit, kdo je kdo a co se vlastně stalo?! Ovšem po prvotním zmatení jsem se zorientovala a hodně mi pomáhaly pohledy do minulosti. Kapitoly o putování Tuláka střídaly kapitoly, které vypravovaly příběhy o 8 let zpátky a méně, takže se na konci knihy utvořil perfektní celistvý příběh.

Ovšem do dobré poloviny knihy jsem pořád netušila, co má hlavní hrdina v plánu. Věděla jsem, že jeho prioritou je zachránit holčičku, ale hlubší kontext mi stále nějak unikal. I když to bylo takto, tak čtení bylo moc příjemné, protože se děly různé akce, ať už bojovného charakteru nebo vtipného, takže jsem se rozhodně nenudila.

No a od poloviny knihy to už byla jízda, kterou jsem s radostí přivítala. Dělo se toho strašně moc, většinou zásadní věci, takže o nudu jsem nezakopla. Navíc autor dokázal do tvrdého fantasy příběhu krásně zapasovat jak lásku k bližním, tak přátelství i nutnost důvěry a jejího budování.

A celkově knihu hodnotím kladně. I přes krkolomný začátek se mi líbila a jsem ráda, že jsem si příběh Tuláka mohla přečíst. Pokud se do knihy pustíte, určitě neházejte vidle po prvním nepochopení do sena, ale vydržte. Protože po dalších pár kapitolách sklidíte zasloužené obilí a budete mile překvapeni

 

Tulák - Peter Newman

 

O autorovi:

Peter Newman vyrůstal v Londýně, kde studoval činohru a pedagogiku na Central School of Speech and Drama. Pracoval jako učitel dramatické výchovy na střední škole, nyní je instruktorem firewalkingu. Tulák (The Vagrant, 2015) je jeho debutový román. V roce 2016 vyšel druhý díl The Malice (Zlo), závěrečný díl trilogie s názvem The Seven (Sedma) je plánován na rok 2017. S manželkou a synem žije v Somersetu.

 

Anotace:

Osamělá pouť němého hrdiny. Strhující debut z originálního temného světa plného démonů a ztroskotaných létajících lodí.

Po více než tisíc let střežili Andělští rytíři Trhlinu, avšak jak generace míjely a žádné nebezpečí se neobjevilo, jejich pozornost ochabovala. Nakonec se nechali ukolébat. Když se jednoho dne z Trhliny vyvalilo mračno démonických stvoření, zastihlo rytíře naprosto nepřipravené. Lidstvo svedlo bitvu a prohrálo. Rytíři padli. Nestárnoucí vůdci se stáhli do mlčenlivého exilu. Lidé žijí v područí démonických vládců. Už není naděje. Je jen Tulák.

Tulák je zničený, zlomený muž: nemá jméno, nemluví. Nese však vzácné břemeno, na němž závisí osud lidstva.

 


Tulák - Peter NewmanNázev knihy:         TULÁK
Originální název:  The Vagrant
Autor:                      Peter Newman
Překlad:                  Jakub Kalina

Nakladatelství:      HOST
Rok vydání:           2016
Počet stran:           375

ISBN:                       978-80-7491-480-5
EAN:                        9788074914805

Vazba:                     Vázáná s přebalem

E-shop:                   kniha – http://nakladatelstvi.HOSTbrno.cz
                                 
                                  e-kniha – http://www.PalmKnihy.cz
   
Databáze knih:      www.databazeknih.cz

  

{source}[[div data-configid=”0/37243815″ style=”width: 610px; height: 460px;” class=”issuuembed”]][[/div]][[script type=”text/javascript” src=”//e.issuu.com/embed.js” async=”true”]][[/script]]{/source} 

 

HostNakladatelství Host vydává především kvalitní českou a překladovou prózu, poezii, literární teorii i literaturu naučnou. Odborné publikace se zaměřují především na historii, sociologii, jazykovědu, osobnosti filmu i další obory. V posledních letech se velmi výrazně rozšířila řada překladové beletrie, severských kriminálních románů a thrillerů. Nově Host hledá kvalitní knihy i v oblasti žánrové (sci-fi a young adult) a dětské literatury. Relativně nedávno našla v Hostu přístřeší i prestižní edice Česká knižnice, která zájemcům nabízí kvalitní ediční zpracování děl českých klasiků. Naší cílovou skupinou jsou jednak lidé, kteří se zabývají literaturou „na vyšším stupni” (studenti, učitelé apod.) a dále průměrně či spíše nadprůměrně nároční čtenáři, kteří se u knih chtějí bavit a odpočívat, avšak spotřební a braková literatura je pod jejich úroveň.

 


PalmKnihy
PalmKnihy
– Největší a nejstarší obchod s elektronickými knihami v České republice. Jednoduše, pohodlně a rychle přímo ve všech dostupných formátech. Více než 11.000 e-knih na jednom místě.

Autorčin blog

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Darina Krejčí

Jsem vášnivá knihomolka a máma na plný úvazek. (osobní blog)