Pondělí, 6.2.2023

Chrudimka.cz

Portál CHRUDIMKA.CZ přináší denně svým čtenářům čerstvé zprávy z kultury, sportu a volného času. Svým obsahem je zaměřen převážně na mladou generaci.

Letní vycházka s entomologem do Habrova

dymnivka dutá (Corydalis cava)

V neděli 11. července 2021 můžete společně se spolkem Altus vyrazit na vycházku do přírodní rezervace Habrov. Sraz je v 9:00 u Červené kapličky, odtud se vydáme pěšky nivou Chrudimky do Habrova.

Komentovanou vycházku povede především entomolog Roman Mlejnek, který představí běžné druhy hmyzu a také představí metody práce entomologa. Entomologa doplní botanička Naděžda Gutzerová.

Přírodní rezervace Habrov patří mezi často navštěvované lokality na jaře, kdy zde kvete řada zajímavých druhů jarních bylin, ale tentokrát se můžete seznámit i řadou zajímavých letních lučních bylin. Některé z nich se v rezervaci objevili po dlouhé době díky změně v hospodaření.

V posledních letech byly v Habrově obnoveny staré sady, do kterých se vrátily staré odrůdy ovocných stromů. Obnovy se dočkaly i třešňovky na jižním okraji rezervace, které patří Městu Chrudim.

Vracet se budeme pěšky po nové cestě vedoucí od hřbitova na sídliště Větrník, ze které je zajímavý výhled do okolí. Svačinu a pití s sebou. Návrat do 14:00 do Chrudimi.  

Vzhledem k dobré epidemiologické situace nejsou nutné rezervace. Akce se koná díky finanční podpoře Města Chrudim. Další informace na telefonu 723 004 397 nebo na e-mailu gutzer@centrum.cz.

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Jaromír Zajíček

Tak trošku fotograf, tak trošku cestovatel a tak trošku ten, který si hraje a nezlobí! www.FotoZajda.cz