Léto s Rychtářem pokračuje jubilejním ročníkem

lsr_2012Do příjemného prostředí amfiteátru hlineckého Pivovaru Rychtář se letos již po desáté vrátí Léto s Rychtářem plné koncertů oblíbených hudebních skupin. Jubilejní ročník nabídne tradiční interprety jako Tři Sestry, UDG nebo Sto Zvířat. Ovšem dojde i na premiérová vystoupení – poprvé do Hlinska přijedou například stále žádanější Tomáš Klus nebo stálice českého hudebního nebe Michal David.

“Mezi interprety se opět objeví to nejlepší, co česká multižánrová hudební scéna nabízí. Ideální koncertní prostředí, kvalitní technické zázemí, výborná až unikátní atmosféra každoročně tvořená tisícovkami návštěvníků a také oblíbené pivo Rychtář přímo od zdroje sem totiž láká i ty nejnáročnější umělce,“ uvedl Milan Janírek, obchodní ředitel Pivovaru Rychtář.

Léto s Rychtářem zahájí o druhém červnovém víkendu svým megakoncertem známá ikona domácího hudebního průmyslu Michal David, který se svou kapelou vyprodal během loňského podzimu ty největší zimní stadiony. S  megakoncertem vystoupí v letošním létě pouze na několika vybraných místech – v Hlinsku to bude již v sobotu 9. června 2012. Vstupenky na tento koncert jsou již v prodeji, v rámci jeho letního turné za nejnižší cenu 290 Kč.

V sobotu 23. června 2012 se v amfiteátru odehraje oblíbený Rychtář Fest. Jednodenní akce s mnohaletou historií si získává stále větší popularitu a pomalu se stává nedílnou součástí festivalové mapy. Letos nabídne hvězdné obsazení ve složení Tomáš Klus, Mandrage, Václav Neckář, UDG a nebo Vypsaná Fixa.

Milovníci rockové muziky se mohou těšit na sobotu 14. července 2012, kdy se v amfiteátru Pivovaru Rychtář s menší obměnou zopakuje loni velmi úspěšný rockový trojkoncert. A opět půjde o nabídku toho nejlepšího, čím domácí rocková scéna disponuje. Tentokrát zde představí své nové album Harlej, v rámci turné k nové desce zahrají i Alkehol a program nově doplní legendární Turbo.

Téměř festivalovou nadílku můžete očekávat v sobotu 11. srpna 2012. Po několika letech rozehrají v amfiteátru Rychtář své kytary nejúspěšnější slovenští rockeři Horkýže Slíže. Neméně lákavé jsou však i další kapely, tento večer zahrají také Sto Zvířat, Polemic a svůj energický ska-punk představí neobyčejná partička Pipes & Pints.

Poslední koncert bude patřit doslova zdomácnělému interpretovi. Tisíce fanoušků skupiny Tři Sestry, kteří pravidelně chodí na jejich hlinecký open air koncert, nebudou ošizeni ani letos. Partička kolem Lou Fanánka Hagena přiveze v pátek 31. srpna 2012 kromě speciální scény s hospodou na podiu také videoprojekce, tradiční hosty a další vychytávky.

Více informací o koncertech Léta s Rychtářem 2012 naleznete na stránkách http://www.rychtář.cz/, http://www.letosrychtarem.cz/ nebo na facebooku pod názvem “Léto s Rychtářem (official)”.

Program Léta s Rychtářem 2012:
09. 06. MICHAL DAVID
23. 06. RYCHTÁŘ FEST (TOMÁŠ KLUS, MANDRAGE, UDG, TLESKAČ, VYPSANÁ FIXA a další)
14. 07. HARLEJ + ŠKWOR + TURBO
11. 08. HORKÝŽE SLÍŽE + STO ZVÍŘAT + PIPES & PINTS + POLEMIC
31. 08. TŘI SESTRY

O Pivovaru Rychtář

Pivovar byl v Hlinsku v Čechách založen v roce 1913 a je posledním pivovarem postaveným v Čechách až do roku 1971. Původně akciový pivovar byl v roce 1948 znárodněn a stal se součástí Horáckých pivovarů a později Východočeských pivovarů. Pod názvem RYCHTÁŘ byl poprvé stočen do lahví 12% světlý ležák v roce 1981. Řada investičních a rekonstrukčních akcí, které postupně měnily a mění vzhled pivovaru a jeho technologické vybavení, umožní uspokojit stálý zájem všech příznivců o prvotřídní, klasicky vyráběné pivo Rychtář i v následujících letech.

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.