Lžeš si do kapsy

Rachel Abbott - Zabij mě znovurecenze audioknihy
Rachel Abbott – Zabij mě znovu

Už se vám někdy stalo, že se vám při poslechu audioknihy zvedl tep o 100 %, vlasy se vám postavily hrůzou a báli jste se vylézt z postele, protože jste si mysleli, že na vás někde čeká ukryté zlo? Snažil se vám někdo lhát několik let v kuse? Pokud jste si na obě otázky odpověděli záporně, poslechněte si tuto audioknihu, jež vás přesvědčí, že je to možné. Autorka již po několikáté vykouzlila thriller, jenž si vás získá a nepustí. Máte se na co těšit.

Milujete thrillery plné napětí a zajímavých situací spojených s řešením detektivních zápletek? Tato audiokniha vám naservíruje velkou dávku všeho, po čem toužíte. Při poslechu prožijete nejrozličnější emoce, budete se bát, budete se radovat, budete se rozčilovat, nenávidět, milovat… Pochopitelně bych mohla jmenovat i spoustu další, ale na to tu není místo a musím vám zanechat prostor pro jistou míru překvapení.

Knižní předloha této audioknihy vyšla v originále (Kill me again) v roce 2016, u nás vychází ve stejném roce v nakladatelství Mladá fronta. V totožném roce se na trhu objevuje audiokniha, již vydává Audiotéka. Jak již bylo naznačeno výše, audiokniha se řadí do kategorie detektivky a thrillery. Titul Zabij mě znovu je již 5. dílem série o detektivu Tomu Douglasovi. Pokud byste si chtěli vychutnat tento napínavý počin plnými doušky a audioknihu si poslechnout, můžete si ji pořídit zde. Příběhem vás bude provádět hlas Simony Postlerové. Herečku můžeme znát z Rumplcimprcampr, kde si zahrála komornou Alžbětu, pak jsme ji mohli zaznamenat ve filmu Hotel Herbich. A nesmíme zapomenout zmínit to, že právě tento sympatický hlas nás mohl provázet audioknihou Všude kolem černý les.

Obálka a název:

Audioknihu jsem si chtěla poslechnout již od chvíle, kdy jsem ji zahlédla v nabídce Audiotéky. Její obal mě zaujal téměř okamžitě. Můžeme na ni zahlédnout portrét krásné černovlásky. Obrázek má jen jednu chybičku, obličej je za rozbitým sklem. Proč je sklo rozbité? Proč zrovna černovláska? Takové otázky jsem si kladla hned na samém počátku. Odpovědi na své otázky jsem našla v průběhu poslechu tohoto napínavého příběhu. Překvapující pro mě byl název. Než jsem začala poslouchat, říkala jsem si, jak je možné, aby někdo někoho zabil znovu? I tato otázka se vám poměrně záhy zodpoví. Jméno autorky je pro mě již takovým malým lákadlem, protože jsem si její tvorbu velice oblíbila. A jméno vypravěčky mě potěšilo, protože vím, že Simona Postlerová dokáže skvělým způsobem vystihnout atmosféru a pocity všech postav. Upoutá vás od první vteřinky, uvidíte.

Hlas vypravěčky:

Jak jsem již naznačila, hlas narátorky mě v této audioknize naprosto uchvátil. Musím říci, že jsem byla velice mile překvapena, protože nejen, že dokázala se svými hlasovými dispozicemi úžasně pracovat, ale také mě zvládla coby posluchačku přitáhnout a udržela mě až do té doby, dokud jsme se spolu nedostaly až na samý konec. Ač jsem se občas hodně bála, tak musím podotknout, že mi je líto, že ten příběh skončil. V brzké době si jej určitě poslechnu právě díky výkonu Simony Postlerové znovu. Vyprávění bylo v podání narátorky svižné a věrohodné. Cítila jsem se, jak kdyby mi vyprávěla svůj životní příběh, tudíž mohu tvrdit, že se dokázala úžasně vcítit do všech postav. Postav zde bylo vcelku velké množství a já obdivuji úžasnou práci s hlasem. Každé z nich vtiskla osobitý charakter a já si poslech opravdu velice užívala. Na to, že má audiokniha krásných 11 hodin a 50 minut, na vypravěčce není znát žádná únava, spíše jsem vycítila zapálení a to, že si čtení užívá plnými doušky. Tímto se jí povede strhnout i posluchače a ten má pocit, že svým způsobem s interpretem trošku spolupracuje. Poslech této audioknihy vám přinese úžasný, ničím nerušený posluchačský zážitek.

Technika vyprávění tohoto velmi napínavého příběhu je brilantní. Nevšimnete si žádných chybiček. Simona Postlerová si během čtení úžasně pohrávala se svým hlasem. Povšimnout si můžete dokonalé intonace. Zprvu mi její barva hlasu k příběhu moc neseděla, ale vše se v okamžiku změnilo a já si jej užívala. Díky tomuto všemu se audiokniha poslouchá téměř sama. Rétoriku hodnotím velice pozitivně.

Děj audioknihy:

Audiokniha vás zavede do prostředí Manchasteru, kde se již několik let řeší případy vražd žen. Vaším úkolem bude dopadnout vraha, dokud mu do rukou nepadne další oběť. Hned v úvodních kapitolách se vám hodnota adrenalinu vyšplhá celkem vysoko a budete napjatí, hodně napjatí a věřte tomu, že do poslední kapitoly tomu nebude jinak. Největší strach jsem měla ve chvíli, kdy začala být na životě ohrožována matka dvou dětí Maggie. Ta se hned na počátku setkává se sériovým zločincem, jenž vraždil nevinné babičky a Maggie se stala jeho zástupkyní. Jednoho dne se od něj dočká výhružky a začíná se odvíjet zajímavá napínavá zápletka. Jak vše probíhá a co vše se ještě přihodí, to už si musíte zjistit sami… V audioknize je vše zpracováno velice zajímavě a důvěryhodně. Věřte tomu, že se při poslechu nebudete nudit ani vteřinku.

Celý příběh se odvíjí v 78 stopách naplněných strašidelnými okamžiky. Tato audiokniha vás překvapí tím, že není podbarvena hudebním podkladem, i přesto jsem si její poslech skvěle užila a mohu vám ji vřele doporučit.

Hudební doprovod:

Jak jsem již napsala v předchozích řádcích, hudební podklad zde nehledejte. Musím říci, že vám ani nebude chybět, protože příběh je tak strhující, že si ani neuvědomíte, že jste za celých 78 stop nezaslechli ani jeden instrumentální tón. Domnívám se, že by hudba mohla příběh nabourat a mohla by úplně vyrušit charakteristickou atmosféru, jež tomuto dílu určitě náleží.

Celkové hodnocení:

Tato audiokniha byla naprosto luxusním zážitkem. Nic napínavějšího jsem snad ještě neslyšela a z audioknihy jsem si ještě nikdy neodnesla tak silný zážitek, jako tomu bylo u tohoto titulu. Audioknize nelze nic vytknout. Výběr narátorky byl výborný. Myslím si, že lepší výběr nemohl proběhnout. Simona Postlerová je pro tuto audioknihu jistě přidanou hodnotou a její hlas celý příběh skvěle rámuje. Z toho vyplývá, že vše bylo uděláno skvěle a smekám klobouk před všemi, kteří se na tvorbě této audioknihy podíleli.

Své počáteční volby tohoto titulu v žádném případě nelituji a své nadšení projevím i v mém subjektivním hodnocení, jež činí nádherných 100 % a vřelá doporučení, protože to stojí za to. Audioknihu vřele doporučuji všem milovníkům thrillerů a detektivek. Věřte tomu, že je pro vás připravena velká porce nevšedních zážitků, jež si odnesete jen z této audioknihy.

 

Rachel Abbott - Zabij mě znovu

 

Název audioknihy:      ZABIJ MĚ ZNOVU
Rachel Abbott - Zabij mě znovuAutor:                             Rachel Abbott
Interpret:                        Simona Postlerová

Vydavatel:                     Audiotéka

Délka:                            11 hod. 50 min.

Kategorie:                      detektivky, thrillery

E-shop:                           http://Audioteka.com

 

 

Audiotéka  

 

Audiotéka 

Audiotéka.cz nabízí:

– 2800 audioknih ke stažení.
– Možnost bez rizika vyzkoušet službu i konkrétní audioknihu díky ukázkám a kapitolám zdarma.
– Online platební metody.
– Poslech okamžitě po nákupu, žádné čekání.
– Aplikace pro mobilní telefony zdarma (iPhone, Android, Windows Phone 7).
– Moje Polička – zakoupené audioknihy dostupné vždy a odkudkoliv na serverech.
– Uživatel si buduje vlastní virtuální knihovnu, má možnost opakovaného stažení.

 

 Audioteka

 

 

Mladá fronta
Divize Knihy vydavatelství Mladá fronta
je v současné době nejstarším kontinuálně fungujícím vydavatelem knih v České republice. Na knižním trhu působíme od roku 1945. U odborníků patříme mezi respektované značky a mezi čtenáři jsme oblíbení díky vhodné volbě zajímavých titulů.

Věnujeme pozornost zejména překladové beletrii, která tvoří asi třetinu knižních titulů, populárně-naučné literatuře, literatuře faktu a knihám pro děti a mládež. Vydáváme však i literaturu z oblasti sci-fi a fantasy, cestopisy a historické romány nebo obrazové publikace encyklopedického charakteru.

Na trh ročně uvedeme kolem 200 nových knih. Knižní tituly najdete nejen v tradičních knižních edicích, ale i v dalších zajímavých mimoedičních projektech. Stálé oblibě se těší tituly domácích i zahraničních autorů, z nichž se mnozí dočkali prestižních ocenění.

Informace o novinkách naleznete na stránkách internetového knihkupectví www.kniha.cz.

Autorčin blog

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Ivana Pásková

Mou láskou jsou knihy, ty mě nikdy nezklamou. Čím víc jich přečtu, tím více životů a dobrodružství prožiju. (www.iwikovaknihovna.cz)