Malým hasičům

recenze knihy Chci být hasičem

„Medvídek Oskar měl velký sen:

Až vyroste, stane se hasičem.

Už měl vlastní hasičské oblečení, dokonce autíčko s pedály!

Od rána do večera čekal, jestli nezaslechne hasiče, aby jim mohl pomoct, ale nikdy si pro něj nepřijeli.“

Máte doma malé dítko, které se zaujetím sleduje každé hasičské auto, které vidí? Milují vaše děti příběhy plné krásných ilustrací? Máte raději knihy, kde je málo textu a vy tak můžete popustit uzdu fantazii a rozvést, co autor naznačil? Pokud je alespoň jedna z odpovědí ano, je tato kniha pro vašeho malého hasiče jako stvořená.

Chci být hasičem (Fortuna Libri) - obal knihyMalý medvídek Oskar touží po tom, stát se hasičem. Ale nemá čas čekat, až bude velký. Má potřebné vybavení, a tak vezme osud do svých rukou a vydá se do ulic pátrat, kde by mohl být nápomocný. Jenže je pro ostatní spíše pohromou, ačkoliv si to sám neuvědomuje. Na konci dne dostane chuť na sladkou odměnu a dostane se do pěkné šlamastyky, konečně ho někdo opravdu potřebuje. Jak to s medvídkem dopadne? Stane se opravdovým hrdinou, anebo se mu smůla lepí na paty? Pokud chcete vědět, co se Oskarovi přihodí, přečtěte si s dětmi tuto knihu třeba před spaním.

Autor si pro děti připravil tak trochu humorný příběh, který doprovodil krásnými ilustracemi, které dotvářejí příběh zachycený v textu. Dle předsádky knihy, kde naleznete ilustraci zobrazující most Golden Gate, soudím, že medvídek Oskar žije v San Franciscu a dle aut na obrázcích, bych to tipla na San Francisco tak 30. let 20. století. No není to přímo pohádkové místo na pohádku? I na ilustraci uvnitř knihy je zachycena typická sanfranciská ulice. Nechte se překvapit.

„To byl tedy náročný den, říkal si, když se vracel domů.

Zasloužím si pár šťavnatých bonbónů z obchodu paní Rohaté.“

Ilustrace v knize jsou nádherné a jako živé. Je z nich úplně cítit dobrodružství, které medvídek prožívá a malé děti jistě zaujmou.

Co na tom, že Oskar je tak trochu zbrklý a vrhá se do všeho po hlavě. Děti si ho zamilují.

Knihu jsme si přečetly spolu s čtyřletou dcerou a i ji příběh zaujal a moc se jí líbilo, že je kniha plná ilustrací a všechny obrázky si se zájmem prohlížela.

A komu bych knihu doporučila? Dětem od dvou let, jak klukům, tak holčičkám. Je to ideální příběh ke čtení před spaním, krátký, ale má dětem, co říct.

Moje hodnocení je 95 %.

 

Název knihy Chci být hasičem
AutorQuentin Gréban
Žánrpohádky, pro nejmenší
  
Nakladatelství Fortuna Libri
Rok vydání2019
Počet stran32
ISBN978-80-7546-228-2
  
Nákup knihy www.fortunalibri.cz
Databáze knih www.databazeknih.cz

 

 

Fortuna Libri

Od roku 1992, kdy nakladatelství vzniklo, vydáváme populárně-naučnou literaturu se širokým tematickým záběrem, dětské knihy, ženské a historické romány. Výrazným rysem naší knižní produkce je trvalá přítomnost historické tématiky v mnoha podobách a souvislostech. Poutavé příběhy našich knih určené dětem v sobě skrývají nenásilné poučení, jiné knížky čerpají především ze světové pokladnice pohádek. Nakladatelství Fortuna Libri působí jak na českém, tak na slovenském trhu.

www.fortunalibri.cz

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Pavla Velehradská

Matka, dcera, manželka a vášnivá knihomolka, která zbožňuje svět knih. (osobní blog)