Po Barceloně znovu liga, Slavia se představí v Plzni

Jenom pár dní po velkém zápase Ligy mistrů proti slavné Barceloně se Slavia musí opět zkoncentrovat na zápas Fortuna ligy. Ve šlágru 14. kola Sešívaní zavítají do Plzně.

Ve středu 23. října Slavia v Edenu přivítala ve třetím zápase Ligy mistrů Barcelonu. Proti věhlasnému soupeři podali červenobílí výborný výkon a až na úvod utkání sehráli s Barcelonou vyrovnaný zápas. Chvílemi byla dokonce Slavia lepším týmem a s vervou se v závěru tlačila za vyrovnáním. To se bohužel nepodařilo a Slavia odešla po prohře 1:2 s prázdnou.

Nyní mají Slávisté na programu další složitý zápas. V neděli zajíždí na hřiště plzeňské Viktorie. Diváci v Doosan Areně tak uvidí souboj prvních dvou týmů ligy. Plzeň ztrácí na pražského rivala v tabulce 6 bodů, což značí že v zápas půjde o hodně. V případě nezdaru by totiž Viktoria ztrácela 9 bodů a to už je dost. Navíc by se na Západočechy mohla dotáhnout třetí Mladá Boleslav na rozdíl jediného bodu.

Oba týmy v posledním ligovém duelu zvítězily. Slavia doma otočila zápas s Příbramí a zvítězila 3:1. Plzeň si také doma poradila s Baníkem, a to vcelku jednoznačně 3:0

Zápas prvního s druhým nabídne šlágr 14. kola Fortuna ligy v neděli 27. října ve Štruncových sadech. Utkání začíná v 17:00 a živě jej bude vysílat O2 Sport.

foto: Deník

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Jakub Cimburek

Sportovně založený kluk, který rád řeší naši sportovní scénu.