Pondělí, 20.3.2023

Chrudimka.cz

Portál CHRUDIMKA.CZ přináší denně svým čtenářům čerstvé zprávy z kultury, sportu a volného času. Svým obsahem je zaměřen převážně na mladou generaci.

Máme další výhru, porazili jsme Nautara Kaunas

UEFA Futsal Cup, foto: (c) 2009 Jaromír Zajíček, www.FotoZajda.czV další gólovou přehlídku se změnilo úterní vystoupení našeho týmu proti soupeři z Litvy, celku Nautara Kaunas. Klid získal ERA-PACK Chrudim až po gólu Maxe v 7. minutě a i když utkání nebylo tak jednoduché jak ukazuje výsledek, zlomily ho slepené branky ve druhém poločasu a hráči ho dotáhli k vysoké výhře 8:1.

Kaunas, se kterým jsme se v UEFA Cupu střetli již před rokem a porazili ho 6:1, se snažil hrát od začátku aktivně a rozhodně kladl větší odpor než den předtím proti mistrovi Polska. “V úvodu se nám nedařilo tak, jak jsme chtěli. Nešli jsme do utkání asi v optimální náladě,” řekl na pozápasové tiskové konferenci asistent trenéra Stejskala Martin Brychta. Ale zmíněná Maxova branka domácí uklidnila, navíc na ní navázal o chvilku později Cacau, který zvýšil na 2:0.

Po čtvrthodině hry však Nautara snížila díky brance Nemanise a svitla jí naděje na solidní výsledek. Ale ještě do přestávky přišla pojišťovací branka Mikana, který využil Slukovu velmi dobrou přihrávku a skóre narostlo na dvougólový rozdíl, což odpovídalo dění na hrací ploše. “První poločas byl z naší strany dobrý, drželi jsme s domácími krok,” řekl svůj nároz po uktání litevský asistent Marcignijevičus. “Ale o osudu zápasu rozhodla jedna minuta po přestávce, kterou jsme nezvládli,” posteskl si.

A měl pravdu. Řeč je o dění mezi 23. a 24. minutou, kdy góly Mikana, Kopeckého a Vladyky definitivně zlomily utkání. “Během tohoto krátkého úseku jsme soupeři odskočili na rozhodující náskok, Nautara pak odpadla a polevila v bojovnosti,” řekl Brychta. “Utkání jsme dovedli do vítězného konce stylem, kdy jsme diktovali to, co se dělo na hřišti.”

Utkání pak spělo do konce v poklidu, tribuny nadzvedl vlastní gól Smariginase, který si srazil do sítě míč nastřelený před branku Popelkou a potlesk sklidila i další branka Mikana, který se v letošním UEFA Futsal Cupu trefil již popáté a touto trefou uzavřel gólový účet na 8:1. “Domácí byli lepší a tým posílený Brazilci byl nad naše síly. ERA-PACK je nyní ještě silnější než před rokem a má šanci dojít daleko,” povzdechl si asistent Nautary Kaunas Marcignijevičus.

V táboře ERA-PACK vládla po utkání radost, protože výsledek prakticky zajišťuje postup do Elite round. “Mohli jsme dát Kaunasu i víc branek, ale nebylo to jednoduché, soupeře se po první porážce v turnaji hodně zvednul,” řekl po utkání Lukáš Rešetár, který se tentokrát mezi střelce nezapsal.

Před týmem nyní stojí poslední zápas proti mistrovi Polska, Hurtapu Łęczyca. “Sice jsem již téměř jistým postupujícím, ale naší motivací je, že chceme vyhrát všechna utkání. Nebude to jednoduchá práce, polský tým i přes zaváhání s Rigou hraje dobře a půjde do zápasu s vědomím, že musí vyhrát. Porazit ho bude těžké a právě ta obtížnost by pro nás měla být velkou výzvou,” říká Martin Brychta.

FK ERA-PACK Chrudim – Nautara Kaunas 8:1 (3:1)
Branky: 7. Max, 8. Cacau, 17., 23., 37. Mikan, 24. Kopecký, 24. Vladyka, 28. vlastní – 15. Nemanis

ERA-PACK:
Meller, Hlouš – Cacau, Kopecký, Max, Mikan – Sluka, Popelka, Rešetár, Vladyka, Mareš M., Slováček.

 

 

Foto: (c) 2009 Jaromír Zajíček, www.FotoZajda.cz 

Více na www.fkerapack.cz.

 

 

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.