Pátek, 21.6.2024
Cestování a výletyVolný čas

Moje zkušenosti s Airbnb

V dnešní době je cestování mnohem dostupnější. Nízkonákladové letecké společnosti (Ryanair, Wizz Air, EasyJet) nabízejí levné letenky a lákají tak na víkendové pobyty v nejrůznějších evropských destinacích. Ovšem levné letenky neznamenají levnou dovolenou. Lidé většinou zapomínají na ostatní náklady mezi které primárně patří ubytování. V článku se dočtete, jak se i toto dá pořídit velmi levně.

Pokud se pro nějaký takový krátkodobý výlet rozhodnete, tak doporučuji se rovnou poohlédnout také po nějakém ubytování. A máte několik možností.
– pustíte se do vlastního vyhledávání pomocí Google, což je časově nejnáročnější
– podíváte se na Booking, kde je spousta hotelů, hostelů či penzionů a vyberete si zde
– nebo použijete službu Airbnb, což je v podstatě krátkodobý pronájem ubytování
A právě u Airbnb se zastavím.

Po jednoduché registraci (můžete použít i přihlášení pomocí facebooku) stačí, když ve vyhledávání zadáte město, ve kterém hledáte ubytování. Můžete si zvolit také přesné datum příjezdu a počet ubytovaných osob. Rázem máte nepřeberné množství nabídek sdíleného ubytování.

Dle svých požadavků: vzdálenost od centra, dostupnost MHD, cena, čistota či recenze si vyberete to své ideální a následně v pár krocích ubytování zaplatíte. Během pár hodin vám přijde potvrzení, že máte ubytování rezervováno i zaplaceno a můžete to pustit z hlavy.

Z pravidla před odjezdem se vám sám hostitel ozve, abyste si upřesnili čas příjezdu a předání “klíčů”. Záměrně to píši v uvozovkách, protože jsem narazil na ubytování, kde stačilo zadat číselný kód, který mi byl zaslán do mailu. S hostitelem jsem tedy vůbec nepřišel do kontaktu. Pokud budete s hostitelem komunikovat, nemusíte mít žádné jazykové znalosti, protože Airbnb nabízí překlad. Samozřejmě to je pouze překlad strojový, nicméně dostačující.

Pokud se vám stane, že by vám hostitel ubytování zrušil, nemusíte mít strach, že byste přišli o peníze. Samotnému se mi to dvakrát stalo. Jednou to bylo z důvodu vytopení a podruhé, že pronajímatelka svou činnost ukončila. V obou případech mi byla zaplacená částka připsána zpět na účet v plné výši a obratem jsem si našel jiné ubytování.

Snad vám byl tento článek nějak nápomocen. Jako bonus za dočtení vám nabízím slevu na první ubytování. Pokud se přihlásíte přes můj odkaz Airbnb získáte slevu 725 Kč. Při rezervaci ubytování v minimální výši 1800 Kč vám bude sleva odečtena při platbě.

A skutečně to funguje. Simonce jsem tento odkaz také zaslal, registrovala se a při rezervaci ubytování v Londýně, kam jedeme v únoru s rodiči, ji bylo 725 Kč odečteno. Díky tomu nás noc vyjde na 380 Kč místo původních 570 Kč.

 

www.airbnb.cz

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.