Pondělí, 2.10.2023
Cestování a výletyVolný čas

Na kole za Starokladrubským koněm

Na kole za Starokladrubským koněmObčanské sdružení Altus letos pořádá další ročník komentovaných výletů na kolech. V tomto roce je spojujícím tématem Starokladrubský kůň, proto účastníci během tří výletů navštíví místa, která jsou s chovem kladrubáků spojené.

V neděli 22. června 2014 začíná trasou vedoucí z Rosic n. L. do Kladrub n L. Cílem je seznámit se s Polabskou nížinou, takže na cestě výletníky čekají odstavená labská ramena, písníky, písečný přesyp, Opatovický kanál s akvaduktem a na závěr samozřejmě koně.

Druhý výlet, který se koná v neděli 29. června 2014 bude zaměřen na poznání bývalého panství Auerspergů, který založili chov Starokladrubských koní ve Slatiňanech a zasloužili se i o rozvoj závodního jezdectví v Pardubicích. Trasa tohoto výletu povede z Rohozné u Trhové Kamenice k severu, dále údolím Chrudimky do Svídnice s krátkou zajížďkou do Lukavice, kde bývala svého času největší chemická továrna na území Rakouska – Uherska. Končit bude ve Slatiňanech, kde bude možnost navštívit Švýcárnu.

Třetí výlet v neděli 6. července 2014 povede do Slavické obory, kterou také založili Auerspergové a kde dnes najdeme hříbárnu. Nebude zaměřena jen na současnou rozlohu Slavické obory, ale i na zajímavá místa z části obory, která byla pro roce 1945 zpřístupněna veřejnosti.

Během všech tří výletů se účastníci dozví něco nejen z historie navštívěných míst, ale i o přírodě. Účastníky povede zkušená průvodkyně Naděžda Gutzerová. Na jednotlivé jízdy je také možné si zapůjčit elektrokolo nebo elektrokoloběžku z půjčovny Altusu.

Výlety se konají díky finanční podpoře Města Chrudim a Pardubického kraje. Pro účast na nich je třeba se přihlásit na 723 004 397 nebo gutzer@centrum.cz

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.