Z Andělíčkářky vás bude mrazit, ale nedokážete se odtrhnout

Z Andělíčkářky vás bude mrazit, ale nedokážete se odtrhnoutNakladatelství Motto vydalo mrazivý a strhující kriminální román Andělíčkářka od Camilly Läckberg, nejúspěšnější autorky detektivek ze Švédska. Camilla Läckberg je právem označována za skutečnou královnu severské detektivky – je šestou nejčtenější autorkou v Evropě, její knihy vychází v 55 zemích a v 38 jazycích, prodeje již překročily 11 milionů výtisků. Dva z jejích románů se ve Švédsku dočkaly také filmového zpracování.

O Velikonocích roku 1974 zmizela z ostrova Valö rodina Elvanderových, rodiče se třemi dětmi. V domě zůstala kromě svátečně prostřeného stolu jen zmateně se batolící roční dcera Ebba. O mnoho let později se Ebba vrací zpět do domu, který sloužil také jako internátní škola, aby se zde s manželem usadili. Společně se pustí do rekonstrukce domu, během které po nich někdo neznámý střílí a dokonce se je pokusí podpálit. Následně pod starou podlahou v jídelně, která byla svědkem zmizení rodiny Ebby, nacházejí zaschlou krev.

Andělíčkářka je osmou knihou detektivní série, v níž se setkáváme se sympatickou manželskou dvojicí vyšetřovatelů – spisovatelkou Erikou Falckovou a policistou Patrikem Hedströmem. Erika s Patrickem rozplétají při vyšetřování žhářského útoku na Ebbu a jejího manžela i linii druhého případu, starého a tajemného, ve kterém se zlo přenáší z rodičů na jejich děti.

Camilla Läckberg je ve Švédsku opravdovou spisovatelskou celebritou a dlouhodobě okupuje přední příčky skandinávských bestsellerů. Ve svých románech nedrásá nervy čtenářů brutálními vraždami, ale nabízí mistrně vyvážený mix napětí, chytrého a propracovaného příběhu a pozadí důvěrně známého rodinného života. Předností spisovatelského stylu Camilly Läckberg je uvěřitelnost, detailní zápletka, smysl pro humor a komplexní psychologie postav.

Camilla Läckberg debutovala v roce 2003 s románem Ledová princezna, který je prvním dílem detektivní série. Třetí román s názvem Kameník se pyšní titulem švédská detektivka roku 2005. V roce 2006 získala Läckberg titul švédská autorka roku a v roce 2011 se stala šestou nejprodávanější autorkou v celé Evropě.

 

Název knihy: Andělíčkářka
Autoři: Camilla Läckberg

Žánr: detektivka
Počet stran: 424 stran
Nakladatelstvi: Motto

 


 

MottoMotto Je nakladatelství s pozitivním nábojem. Vydává kvalitní českou, převážně humoristickou beletrii a romány předních českých spisovatelek (Halina Pawlowská, Ivanka Devátá , Irena Obermannová, Barbara Nesvadbová). Objevuje i nové autorky (Eva Rýznerová, Michaela Klevisová) a uvádí na trh knihy nových žánrů, například foodwritingové romány Říkal jsi, Ti amo a Oběd v Paříži, které kombinují příběhy o lásce s recepty.

Významnou součástí portfolia tohoto nakladatelství jsou kvalitní detektivky severských, anglických a amerických autorů. Nejen ženám jsou pak určeny tituly z oboru populární psychologie.

 

Albatros média

Albatros Media a.s. je mediální společnost nabízející pod značkami devíti samostatných nakladatelství Albatros, BizBooks, CooBoo, CPress, Computer Press, Edika, Motto, Plus, XYZ a v koedičním projektu s ČT Edice České televize široké spektrum mediálních produktů – knih, interaktivních encyklopedií na CD-ROM, audionahrávek a DVD.

Albatros media, a.s.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.