Na Pardubice míří Kometa

hc_csob_pardubiceHokejisté HC ČSOB Pojišťovna Pardubice nastoupí v extraligovém finále proti celku HC Kometa Brno. Série začne dvojzápasem v Pardubicích v pondělí 9. dubna 2012, respektive v úterý 10. dubna 2012. Pod Špilberkem se bude hrát následný pátek a sobotu.

Jisté je, že případný pátý zápas se bude hrát v Pardubicích v úterý 17. dubna 2012, pokud se série natáhne na sedm duelů, tak ten je na programu v sobotu 21. dubna 2012 v pardubické ČEZ Areně. Informace o předprodeji vstupenek na úvodní finálový dvojzápas včetně jejich cen budou zveřejněny během středy 4. dubna 2012.

Finále má i své patrony

Dva velcí kamarádi přijali pozvání na účast finále Česká pojišťovna play off Tipsport extraligy. Oba týmy přijedou podpořit jejich patroni – velcí kamarádi a známí herci.

Pardubicím bude fandit Jiří Bartoška, Kometě Brno zase Miroslav Donutil.

Oba parťáci budou fandit svým týmům během utkání v Pardubicích. “Těšíme se na oba skvělé herce, kteří okoření atmosféru extraligového finále. Pro Jiřího Bartošku máme pochopitelně připravený dres HC ČSOB Pojišťovna Pardubice. Věříme, že Miroslav Donutil přijede v brněnském. Jsme rádi, že oba přijali naše pozvání,” uvedl generální manažer HC ČSOB Pojišťovna Pardubice Zbyněk Kusý.

Jiří Bartoška – patron HC ČSOB Pojišťovna Pardubice
Známý český herec a filmový organizátor se narodil 24. března 1947 v Děčíně, v Pardubicích žil do roku 1965.
Po studiích na brněnské Janáčkově akademii múzických umění asi rok hrál v brněnském Divadle na provázku (Husa na provázku), poté v roce 1973 přesídlil na sever Čech do ústeckého Činoherního studia, odkud pak v roce 1978 přešel do pražského Divadla Na zábradlí. V roce 1991 z tohoto divadla odešel společně s mnoha svými kolegy herci do nově založeného Divadla Bez zábradlí, kde působí dodnes.
Jiří Bartoška je úspěšným filmovým a televizním hercem. Často také propůjčuje svůj hlas jako “voiceover” při komentování cestopisných a dokumentárních filmů.
Za socialismu podepsal petici za propuštění Václava Havla z vězení i Několik vět. 19. listopadu spoluzakládal Občanské fórum, patřil mezi blízké Havlovy spolupracovníky. Na manifestaci 10. prosince 1989 oznámil na Václavském náměstí jeho kandidaturu na prezidenta Československé socialistické republiky.
Od roku 1994 působí coby prezident Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech, kde spolupracuje zejména s filmovou kritičkou Evou Zaoralovou.

Miroslav Donutil – patron HC Kometa Brno
Populární český herec se narodil 7. února 1951 v Třebíči, je členem činohry Národního divadla v Praze.
Miroslav Donutil říká, že na studia herectví na brněnskou Janáčkovu akademii múzických umění šel převážně z důvodů, že nemusel studovat matematiku, ale spíš v něm zvítězily rodinné geny.
Jeho rodiče byli ochotníky a dědeček byl vynikajícím a nadšeným vypravěčem. Již za studií hrál v divadle Husa na provázku, kde působil od roku 1973 až do roku 1990. Poté se stal členem činohry souboru pražského Národního divadla, kde působí dodnes.
Miroslav Donutil je ceněn zejména jako nadaný komik a vypravěč. Jiří Suchý jej nazval klaunem z Boží milosti a prohlásil, že Donutilův Truffaldino v Goldoniho Sluhovi dvou pánů způsobil, že se v Národním divadle i se vším publikem opravdu nekontrolovaně řehtal, což se mu stává opravdu málokdy.

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.