Čtvrtek, 1.6.2023

Chrudimka.cz

Portál CHRUDIMKA.CZ přináší denně svým čtenářům čerstvé zprávy z kultury, sportu a volného času. Svým obsahem je zaměřen převážně na mladou generaci.

NHL Global Series se vrací do Prahy

V pražské O2 areně zahájí v pátek 7. a v sobotu 8. října 2022 základní část ligy dvojzápas týmů San Jose Sharks a Nashville Predators.

National Hockey League (NHL) a Hráčská asociace National Hockey League (NHLPA) ve spolupráci se společností Live Nation oznámily plány na 2022 NHL Global Series a 2022 NHL Global Series Challenge, v nichž se představí týmy Nashville Predators, San Jose Sharks, Colorado Avalanche a Columbus Blue Jackets.

Sharks a Predators zahájí základní část sezóny 2022/2023 vzájemnými zápasy v Praze v O2 areně v pátek 7. října a v sobotu 8. října. Avalanche a Blue Jackets se utkají ve dvou zápasech základní části ve finské Nokia Areně v Tampere v pátek 4. listopadu a v sobotu 5. listopadu.

Před zápasy v Praze absolvují Predators a Sharks své tréninkové kempy v Evropě a každý z nich sehraje exhibiční zápas v rámci NHL Global Series Challenge 2022. Predators se budou hlásit ve švýcarském Bernu a v pondělí 3. října odehrají exhibiční zápas proti SC Bern v PostFinance Areně. Sharks odehrají v úterý 4. října exhibiční zápas v německém Berlíně proti Eisbären Berlín v Mercedes-Benz Areně.

Vstupenky na zápasy NHL Global Series 2022 a 2022 NHL Global Series Challenge se budou prodávat postupně do vyčerpání zásob. NHL věnuje část výtěžku ze vstupenek na pomoc ukrajinským uprchlíkům.

NHL Global Series 2022 bude celkově devátou sezónou, kdy NHL cestuje do Evropy, aby zde odehrála zápasy základní části. Tyto zápasy jsou odměnou pro zástupy věrných a vášnivých fanoušků v Evropě, kteří si užívají živé přenosy zápasů NHL dostupné prostřednictvím mezinárodních vysílacích a mediálních partnerů. Největší hvězdy NHL se také představují na mnoha platformách sociálních médií a na webu NHL.com v devíti jazycích pro mezinárodní fanoušky ligy. V Evropě se odehrálo 28 zápasů NHL v základní části. V České republice se doposud odehrálo 5 zápasů základní části NHL, které se všechny konaly v pražské O2 areně. Letošní zápasy ve Finsku budou vůbec prvními zápasy základní části NHL, které se odehrají v Tampere.

NHL je globální ligou, více než 30 % hráčů NHL se v této sezóně narodilo mimo Severní Ameriku. Všechny čtyři kluby mají na svých soupiskách řadu zahraničních hvězd včetně rodáků z hostujících zemí. Rodáci z České republiky Tomáš Hertl a Radim Šimek ze Sharks a David Rittich z Predators budou hrát ve své vlasti poprvé jako hráči NHL.


2022 NHL Global Series

San Jose Sharks – Nashville Predators
7. a 8. 10. 2022 – Praha, O2 arena

VSTUPENKY V CENĚ OD 1.990 DO 8.990 KČ V PRODEJI V SÍTI TICKETPORTAL

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.