Nick Cave & The Bad Seeds představí své nové album

Nick Cave & The Bad Seeds navštíví PrahuJen málo umělců je tak důležitých pro české publikum jako právě Nick Cave. Je to především proto, že sem od počátku devadesátých let pravidelně jezdí koncertovat.

Nick Cave s Bad Seeds přijede do České republiky 22. listopadu 2013, aby na svém pražském koncertě v Tipsport Areně na Výstavišti představil patnácté album Push the Sky Away, které vyšlo 18. února 2013.

Fanoušci se mohou samozřejmě těšit i na největší hity.

Nevím, tahle deska mi prostě přijde nová, víte, ale nová tak nějak postaru” Nick Cave

V srdci alba nazvaného Push the Sky Away se skrývá naturalismus a vřelost, které z něj dělají jedno z nejúchvatnějších alb Bad Seeds. Současné prostředí se starými mýty a kulturní odkazy, které se vsákly do Nickových písní jedenadvacátého století, lehce prozařují mlžný opar detaily posbíranými z lidských životů, které Nick odpozoroval kolem sebe ve svém domově u moře vysokými okny, která zobrazuje záhadný a dvojznačný obal desky..

Písničky alba vznikaly během jednoho roku, kdy si je Nick pečlivě zapisoval do nenápadného zápisníku s tvrdými deskami. Tenhle analogový artefakt střeží Nick jako oko v hlavě, ale za podobně důležitý pokládá i internet, kde googluje kuriozity a různé pravdivé, či méně pravdivé informace. Nové písničky jsou.o důležitých událostech, momentálních módních záležitostech a mysticky zabarvených absurditách – ty všechny stojí v řadě vedle našich věčných otázek a pátrání po tom, co je a co není v životě důležité..

Push the Sky AwayPush the Sky Away produkoval Nick Launay a album se nahrávalo v La Fabrique, nahrávacím studiu v panském sídle na jihu Francie z 19.století, jehož stěny jsou ozdobeny rozsáhlou sbírkou klasických vinylových desek. Celá kapela během nahrávání společně bydlela a společně snídala pod velkou magnólií. Bad Seeds jsou v podstatě svérázná komunita, kterou Nick dokáže kdykoliv svolat. Současní Bad Seeds — Nick, Warren Ellis, Jim Sclavunos, Martyn Casey, Thomas Wydler a Conway Savage – spolu hrají téměř dvacet let. První basový kytarista Bad Seeds Barry Adamson si na albu zahrál ve dvou písničkách.

Přicházím do studia s přehršlí nápadů bez konkrétní formy a právě Bad Seeds je přetvářejí na zázračné věci. Zeptejte se kohokoliv, kdo je viděl při práci. Žádná jiná kapela na světě se jim nevyrovná v té jejich čisté, instinktivní vynalézavosti.” Nick Cave

Na albu Push the Sky Away Bad Seeds vytvořili kolektivní hudební jazyk nebývalé bohatosti a komplexity. Díky jemu lze pochopit ústřední roli Bad Seeds v životě Nicka Cavea a důvody, které jej přes jeho romány, filmové scénáře a hudbu, vystupování v projektech jiných umělců, divadelní práci a fenomenální hudební project Grinderman vedou zpátky the Bad Seeds.

Prvotně důležité u všech těchto projektů je udržet Bad Seeds při síle a při životě. Cítím to jako určitou povinnost. A je pravda, že do toho jdu s jistým misionářským zápalem. Je to celoživotní práce. Někdo se o ně musí postarat.” Nick Cave

Nick Cave & The Bad Seeds představí své nové album

Nick Cave & The Bad Seeds

Po rozpadu skupiny The Birthday Party v roce 1982 zformoval Nick Cave kapelu Nick Cave & The Bad Seeds, která vydala své debutové album From Her To Eternity v roce 1984. Nick Cave & The Bad Seeds od té doby vydali čtrnáct studiových alb.

Nick Cave & The Bad Seeds jsou jedna z nejlépe kritikou hodnocených hudebních formací současnosti. Jejich vliv je významný a sahá daleko – Caveovy písničky byly hrány celou plejádou hudebníků. Mezi ty nejdůležitější patří Johnny Cash, Metallica a The Arctic Monkeys.

Nick Cave – Zpěv, klavír, Rhodes, doprovodné vokály

Warren Ellis – Housle, viola, flétna, tenor kytara, syntezátor, loopy, Rhodes, doprovodné vokály

Martyn Casey – Basová kytara

Thomas Wydler – Bicí

Jim Sclavunos – Perkuse

Conway Savage – Zpěv

Web: http://www.nickcave.com

Pořadatel akce: http://www.1015.cz

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.