Novinka – desková hra Studená válka

Studená válkaJedna z nejlepších deskovkových her a zpracování tématu studené války vedené v letech 1945 – 1989 mezi SSSR a USA. Hráči se v této hře snaží získat na svou stranu spojence či naopak zastrašit nepřítele a zadržovat jeho vliv, stejně jako v éře studené války plné intrik, politických dohod, občasných vojenských konfliktů a všudypřítomného strachu z nukleárního konfliktu.

Studená válka je hra pro dva hráče simulující 45 roků trvající kolotoč intrik a příležitostných bojů mezi Sovětským svazem a Spojenými státy. Hra začíná zápasem dvou nových supervelmocí na poválečných ruinách Evropy a končí rokem 1989. Je to náročná strategická hra, ve které hrají důležitou úlohu karty jednotlivých historických událostí. Herní plán představuje tehdejší mapu světa.

Studená válka je dlouhodobě považována za nejlepší hru historie, vzhledem ke svému umístění v žebříčku her na www.boardgamegeek.com.

Ve hře jsou akce hráčů řízeny kartami, symbolizujícími známé události z různých období války (varšavská smlouva, vietnamská válka, kubánská raketová krize…). Hráči je mohou použít k financování převratů, šíření propagandy nebo třeba výzkumu vesmíru.

Hra poprvé vyšla v roce 2005 a následovalo několik reprintů včetně deluxe verze (s upravenou mapou a kartami). Získala řadu ocenění a dlouhodobě vévodí žebříčku na herním portálu BoardGameGeek. V roce 2006 se stala vítěznou hrou Golden Geek Best 2-Player Board Game a Golden Geek Best Wargame, a také International Gamers Awards – General Strategy 2-players a International Gamers Awards – Historical Simulation.

 

Název: Studená válka
Originální název: Twilight Struggle
Rok vydání: 2005
Autoři: Ananda Gupta, Jason Matthews
Výrobci: GMT Games, MINDOK
Dovozci: MINDOK
Věk hráčů: od 12 let
Počet hráčů: 2
Doba hraní: velmi dlouhá hra – trvá většinou více než 2 hodiny
Stupeň náhody: střední podíl náhody
Interaktivnost: ustálená komunikace
Humor: spíše seriózní hra s prvky humoru
Složitost: náročná
Herní systém: válečná hra
Počeštění: kompletně česká hra dostupná v ČR
Doporučení pro hráče: Určite vyzkoušejte, neměla by uniknout vaší pozornosti.

Pravidla ke stažení zde.

Hru lze zakoupit v e-shopu MindOK.

Studená válka

Hru si budete moci přijít zahrát do naší herny Hrajeme si s Chrudimkou v Chrudimi.

 

Více na www.mindok.cz a www.hrajeme.cz.

MindOK

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.