Sobota, 1.4.2023

Chrudimka.cz

Portál CHRUDIMKA.CZ přináší denně svým čtenářům čerstvé zprávy z kultury, sportu a volného času. Svým obsahem je zaměřen převážně na mladou generaci.

O dívce Grace

Prostě si knihu kupte, vezměte si volno, vypněte telefon a sami se přesvědčte o tom, jak skvělá dokáže současná literatura být.” The Guardian
Slibuji, že tenhle román vám vyrazí dech. Nevzpomínám si, jestli mě někdy nějaká kniha tak uchvátila.” London Evening Standard
Výjimečný literární úspěch – téměř dokonalý román.” The Independent

Již čtvrtou knihu v čeština vydává nakladatelství MOBA americkému spisovateli Anthonymu Doerrovi. Tentokrát jde O dívku Grace. Doerrovy postavy jsou plné smutku a nenaplněných tužeb, ale také laskavosti. Jeho pochopení pro lidskou slabost je až neuvěřitelně jímavé.

Anthony Doerr je mimořádný autor, kterého proslavil po celém světě román JSOU SVĚTLA, KTERÁ NEVIDÍME, za nějž získal před dvěma lety Pulitzerovu cenu. Jeho knihy jsou vždy centrem pozornosti nejen odborníků, ale i čtenářů po celém světě. Každá jeho kniha se stává obrovskou literární událostí a tak tomu je i v případě titulu O DÍVCE GRACE, kterou do češtiny z originálu About Grace přeložila Jana Jašová.

O dívce GraceDojemně podmanivý román o lidské slabosti, síle přírody a spásné moci lásky O DÍVCE GRACE Anthonyho Doerra vydává nakladatelství MOBA.

David Winkler, tichý chlapec okouzlený nestálostí počasí a posedlý sněhem, žije na Aljašce ve městě Anchorage. Někdy vidí události ještě předtím, než se stanou – muže s krabicí na klobouky srazí autobus, sám David se v supermarketu zamiluje do krásné ženy. Sen o tom, že se mu nepodaří zachránit svou malou dceru při záplavách, ho naprosto zdrtí. Odjede tisíce mil daleko, opustí svou rodinu, domov i budoucnost, aby vyplnění tohoto snu zabránil.

Tak začíná hrdinovo mnohaleté putování napříč Amerikou, dlouhá cesta plná zvratů, nečekaných setkání i sebepoznání, na jejímž konci se snad konečně dočká odpovědi na otázku, jaký osud potkal jeho dceru…
Na ostrově v Karibiku, kde skončí sám a bez peněz, navíc netuší, jestli jeho dcera přežila a jestli mu manželka útěk kdy odpustí, mu poskytne přístřeší rodina s mladou dcerou. A právě ta ho nakonec probudí zpět k životu a přiměje ho hledat všechny, jež opustil.

Medailonek autora

Anthony Doerr (*1973)
Jeden z neúspěšnějších amerických spisovatelů současnosti se narodil a vyrostl v Clevelandu v Ohiu. Po studiích historie začal publikovat v časopisech. Krátce žil a pracoval v Africe a na Novém Zélandu.
Je autorem dvou knih povídek Sběratel mušlí a Zeď vzpomínek, autobiografické knihy Four Seasons in Rome, a především románů O dívce Grace a Jsou světla, která nevidíme. Poslední jmenovaná kniha, na níž pracoval deset let a za kterou získal mimo jiné Pulitzerovu cenu za rok 2015, se stala v řadě zemí bestellerem a v žebříčku nejprodávanějších knih deníku The New York Times se udržela více než rok.
Řadu prestižních cen získal Doerr také za své povídky, které jsou pro své stylistické mistrovství a jedinečné umění zkratky mnohými kritiky považovány za vrchol jeho tvorby. V roce 2007 ho literární magazín Granta zařadil mezi jednadvacet nejlepších amerických spisovatelů.

 


 

Název knihy     O dívce Grace
AutorAnhtony Doerr
ŽánrRomány
    
Nakladatelství      MOBA
Rok vydání2017
Počet stran400
ISBN978-80-243-7652-3
  
Nákup knihyshop.mobaknihy.cz
Nákup e-knihywww.palmknihy.cz
   
Databáze knihwww.databazeknih.cz

 


 


Nakladatelství MOBA
Nakladatelství MOBA sídlící v Brně vzniklo na podzim roku 1991. Dosud vydalo téměř sedm tisíc titulů. MOBA je jedním z nejvýznamnějších a nejstabilnějších nakladatelství na českém knižním trhu. Velký důraz klade na vydávání kvalitní tvorby českých spisovatelů (Vlastimil Vondruška, František Niedl, Roman Cílek, Hana Marie Körnerová, Jarmila Pospíšilová, Alena Jakoubková, Jan Bauer) a zahraničních autorů (Johan Theorin, Donald Ray Pollock, Neil Cross, Leif G. W. Persson, Benjamin Black, Linda Castillo, Thomas Enger, Arnaldur Indriason, Helon Habila, Michael Robotham a další). 

www.mobaknihy.cz

 

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Jaromír Zajíček

Tak trošku fotograf, tak trošku cestovatel a tak trošku ten, který si hraje a nezlobí! www.FotoZajda.cz