Olympijské zpravodajství pro děti a navíc dětský program v Olympijském parku

Na pódiu zazpívají a zahrají Magda Reifová a Petr Vacek z Kouzelné školkyČeská televize přichystala pro návštěvníky Olympijského parku na Letné zábavní program, který potěší hlavně děti. Představí se jim tváře dětské stanice Déčko a vyzkoušejí si moderování Zpráviček. Dospělé potěší show pořadu Kluci v akci a Zázraky přírody. Den ČT proběhne na Letné o sobotách 8., 15. a 22. února 2014 od 10 do 14 hodin, park bude po dobu olympiády otevřený každý den.

 

„Program Dne České televize se bude soustředit na hlavním pódiu a je určený hlavně dětem,“ říká manažerka marketingových akcí České televize Šárka Francová. „Na pódiu zazpívají a zahrají Magda Reifová a Petr Vacek z Kouzelné školky, publikum roztančí Honza Onder a představí se i další tváře dětské stanice Déčka,“ upřesňuje.

 

Velkou atrakcí bude moderování Zpráviček. „Moderovat zprávy si děti vyzkouší přímo na pódiu i v olympijském Studiu Letná s moderátory ČT sport. Nejlepší nahrávky pustíme do sobotního vysílání Zpráviček,“ vysvětluje vedoucí dramaturg Zpráviček Petr Kopecký. „Olympiádě v Soči i dění na Letné se budou Zprávičky věnovat každý den po celou dobu konání her. Děti tak budou mít poprvé své vlastní olympijské zpravodajství,“ doplňuje.

V zábavním programu se představí hrdinové seriálu Mazalové, který odstartoval v lednu na DéčkuStudio Letná bude z Olympijského parku vysílat po celou dobu konání her a doplní program Studia umístěného přímo v Soči. „Redaktoři na Letné zprostředkují divákům atmosféru mezi návštěvníky olympijského parku a fanoušky. Program i atrakce si pozornost zaslouží,“ říká autor projektu olympijského vysílání Robert Záruba a dodává: „Hlavním úkolem Studia na Letné bude řídit olympijský program na ČT2, tak jako Studio ČT v Soči určuje plán na ČT Sport. Dvojka nabídne divákům alternativu ve výběru sportů, průběžné zpravodajství v Rychlém přehledu a kromě toho bude chtít ukázat, jak republika soustředěná na Letnou prožívá hry.“

Sobotní Dny České televize zpestří přenosy Studia Letná i program celého Olympijského parku. V zábavním programu se představí dále ještě hrdinové seriálu Mazalové, který odstartoval v lednu na Déčku. „Program si připravil i bývalý olympionik Aleš Valenta, kterého děti znají ze sportovního pořadu na Déčku Lvíčata,“ doplňuje Šárka Francová.

Publikum roztančí Honza OnderDospělé návštěvníky potěší program kulinářské show České televize Kluků v akci nebo pořadu Zázraky přírody. Aktuální a detailní program najdou diváci na webu Olympijský park, který pro návštěvníky připravil Český olympijský výbor. Park bude otevřený od 6. do 23. února 2014.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.