Neděle, 24.9.2023
HudbaKultura

One Republic vystoupí v dubnu v Praze

One RepublicDo pražského klubu SaSaZu zavítá 19. dubna 2011 oblíbená partička One Republic a obstará tak zahřívací show Prague City Festivalu

Navíc, pouze tento večer budete moci získat vstupenky na Prague City Festival se slevou.

Pokud jste v roce 2008 alespoň občas zapnuli rádio, nemohla vás skladba Apologize minout. S více než deseti tisícemi rotacemi za týden se stala do té doby nejhranější písní na rádiích a v 16 zemích no.1 singlem. Více jak deset milionů downloadů z ní pak učinilo rovněž nejstahovanější a digitálně nejprodávanější skladbu dodnes a stejnojmenný videoklip na youtube shlédlo přes 92 miliónů lidí.

Zrodil se hitmaker – Ryan Tedder

One Republic založili v roce 2002 Ryan Tedder a kytarista Zach Filkins. Jejich sláva však stojí především na prvním jmenovaném – nevídaně talentovaném skladateli a producentovi Ryanu Tedderovi. Jeho vystoupení na MTV v roce 2001 upoutalo pozornost Timbalanda, který okamžitě vycítil mladíkův potenciál a nabídl mu spolupráci. Pro tehdy jednadvacetiletého Teddera, bývalého číšníka, byla tato výzva splněním snu. Dva roky se Tedder učil pod vedením nejoslavovanějšího producenta současnosti, jezdil s ním od studia ke studiu a pomáhal s produkcí skladeb napříč žánry, z nejedné z nichž se posléze stal světový hit.

Timbaland a Apologize

Ačkoliv Tedder Timbalanda v roce 2002 opustil, aby se mohl věnovat vlastní producentské kariéře a založení kapely, o pět let později se jejich cesty opět zkřížily. Oním pojítkem se jim stala skladba Apologize – první singl z debutového alba One Republic Dreaming Out Loud. Timbaland tuto (hitově už tak velmi ambiciózní) skladbu zremixoval a poslal ji na vrcholky hitparád napříč zeměmi i kontinenty.

Přestože Timbalandův podíl na popularitě Apologize je nepopiratelný, nesmyslnost tvrzení závistivců, kteří veškeré zásluhy za úspěch písně připisují jen producentovi, skupina vyvrátila hned dalšími dvěma hitovými singly Stop and Stare a Say (All I Need).

Navíc, sám Tedder si záhy mohl připnout další metál, když v roce 2008 překonal svůj vlastní rekord. Radiové rotace singlu Apologize do dnešní doby předčila jen jediná skladba – Bleeding Love v podání Leony Lewis, kterou Tedder nejen vyprodukoval, ale jejímž je i spoluautorem. Bleeding Love mu vynesla dvě z dosavadních osmi nominací na Grammy, další tři získal za Halo (Beyonce), dvě za A Lively Mind pro Paula Oakenfolda a jednu za Apologize. Ze skladeb, kterým se nedostalo takové pozornosti akademie Grammy a přesto se staly mezinárodními hity, vzpomeňme dále např. He Said, She Said Ashley Tisdale nebo Love Like This Natashy Bedingfield. Tedder spolupracoval ale také např. s Chrisem Cornellem nebo 2Pacem.

V listopadu 2009 se One Republic ohlásili s druhým albem Waking Up a hity All The Right Moves (TOP 20 v hitparádě časopisu Billborad), Secrets (který zazněl ve filmu Sorcerer’s Apprentice /Čarodějův učeň s Nicolasem Cagem v hlavní roli či The Good Life, který se stal ústřední melodií upoutávky na film Eat, Pray, Love (Jíst, meditovat, milovat s Julií Roberts). V loňském roce se skupině navíc splnil sen v podobě společných koncertů s jedním z jejích největších idolů – irskými U2, kterým One Republic předskakovali ve Vídni, Mnichově a Curychu na 360° Tour.

Ačkoliv sama kapela to zatím nepotvrdila, hudebními kuloáry už se nesou zprávy o jejich třetím studiovém albu plánovaném na letošní rok, jehož přípravě se skupina údajně věnuje od skončení podzimního turné s Maroon 5.

One Republic vystoupí na svém prvním samostatném koncertě v Praze 19.4. v SaSaZu a jelikož bude tento večer oficiálním warm-upem červnového Prague City Festivalu, pořádající agentura Punx Not Dead připravila pro návštěvníky koncertu dárek – jen 19.4. v SaSaZu budou vstupenky na Prague City Festival k dostání se slevou!

Vstupenky na One Republic jsou k zakoupení v distribuční síti Ticketpro.

Standardní lístky pořídíte za 665,- Kč, pokud preferujete maximální možné pohodlí, můžete využít nabídky limitované série vstupenek do VIP zóny se separátními bary a nejlepším výhledem na pódium. V ceně 1.110,- Kč jsou navíc zahrnuty nealkoholické nápoje a pivo či víno.

Více na http://www.ticketpro.cz/, http://www.punxnotdead.cz/, www.cityfestival.cz 

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.