Pardubický vinařský půlmaraton 2010 již 17. dubna

Pardubický vinařský půlmaraton 2010 již 17. dubnaPardubický vinařský půlmaratón a 1. Pohárový závod handbiků se uskuteční v sobotu 17. dubna 2010. Start hlavního závodu ve 12.00 hodin před Východočeským divadlem. Tisícovka běžců, skvělá nálada, město v pohybu. Sportují i vozíčkáři, invazi zažijí i milovníci na kolečkových bruslích. Prostě den pohybové aktivity od nejmenších po seniory. Hlavní stan veškerého dění bude stát na Pernštýnském náměstí.

Pardubický vinařský půlmaraton bude i letos významnou událostí, kterou již zaznamenal běžecký svět. Podle loňských tabulek osmnáctý největší běh na světě, loni dosažený čas vítěze byl sedmý nejlepší. Prostě závod získal svoji společenskou a sportovní úroveň a je vnímán i ve specializovaných běžeckých světových časopisech, jako například prestižní Distance Running.

Udržet laťku minulých ročníků bude letos hodně těžké. Oldřich Bujnoch – velký nadšenec běžeckého sportu opouští hotel Zlatá štika, takže pro pořadatele komplikace.

Pořadatelství půlmaratonu již nebude na bedrech AC Pardubice, ale nově vzniklého KPA Pardubice.

Pardubický vinařský půlmaraton 2010 již 17. dubna

Ačkoliv vlastní půlmaraton se poběží v sobotu 17. dubna 2010, pořadatelé počítají, že město bude žít touto akcí na Pernštýnském náměstí již o den dříve. Večer budou přijíždět závodníci, nebude chybět kulturní program, vyrostou tam občerstvovací stánky. Samozřejmě nebude chybět ani silná zahraniční konkurence, ale běžců tmavé pleti bude méně. Čeští běžci by se měli posunout minimálně do první desítky. Věhlas Pardubického vinařského půlmaratonu způsobil i zájem ČT4, která zajistí přímý přenos.

Více na www.pardubickyvinarskypulmaraton.cz

 

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.