Neděle, 3.12.2023
Příroda a ekologieVolný čas

Přednáškový cyklus z oboru přírodovědy

Přednáškový cyklus z oboru přírodovědyV březnu 2011 proběhnou v Regionálním muzeu Chrudim tři přírodovědné přednášky vždy od 18 hodin. Vstupné činí 20 Kč.

3. března 2011 – Letouni Železných hor
  Přednáší RNDr. Milan Růžička, CHKO Železné hory

10. března 2011 – Vývoj života v geologické minulosti
  Přednáší Mgr. Jan Doucek, Vodní zdroje Chrudim

17. března 2011 – Stopy minulosti – Znáte je?
  Přednáší Mgr. Jan Doucek, Vodní zdroje Chrudim

 

 

V chrudimském muzeu se také nachází několik stálých expozic, nUmělecký plakát, foto: Regionální muzeum Chrudimapříklad:

Umělecký plakát – Z bohatého sbírkového fondu budovaného od založení muzea byla pro expozici vybrána kolekce 34 historických uměleckých plakátů z období let 1891 až 1916. Kolekce obsahuje plakáty reklamní, kulturní a sportovní. Autory plakátů jsou významné české osobnosti jako např. Vojtěch Hynais, Max Švabinský, František Kysela, Vladimír Županský a další, zastoupeni jsou i výtvarníci ze zahraničí.

 

Umělecké řemeslo – Vraťte se na přelom 19. a 20. století a přijměte pozvání na procházku po městě s nasvícenými výlohami různých obchůdků a obdivujte práci našich předků. V expozici se nachází předměty uměleckého řemesla různých oborů. Nechybí zde ani obchod se starožitnostmi, kde zaujme renesanční šperk nebo obrázek vyšívaný lidskými vlasy.

 

Mozaika dějin, foto: Regionální muzeum ChrudimMozaika z dějin regionu – Projděte dějinami Chrudimska a staňte se svědky zázraku spojeného s obrazem sv. Salvátora. Zjistěte, jak vypadal lazaret za 1. světové války nebo uvítejte v Chrudimi návštěvu T. G. Masaryka. Expozice obsahuje dvanáct vybraných scén skutečností nebo událostí, které byly součástí nebo výrazně ovlivnily život v regionu od pravěku do roku 1920.

 

 

Více informací na www.muzeumcr.cz

 

 

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.