Slavnostní vyhlášení vítězů výtvarné soutěže Památky našeho kraje

Výherci soutěžeVe čtvrtek 19. listopadu 2009 se v jednacím sále zastupitelstva v sídle Krajského úřadu Pardubického kraje uskutečnilo slavnostní předání cen a vyhlášení vítězů výtvarné soutěže Památky našeho kraje.
 

Soutěž se setkala s velikým ohlasem. “Mě samotného velmi překvapilo, jak veliký zájem mezi dětmi tato výtvarná soutěž vzbudila. Bylo velice těžké vybrat vítěze. Ocenění by si zasloužili všichni, kteří do soutěže zaslali svoji práci,” sdělil Miroslav Stejskal, člen Rady Pardubického kraje zodpovědný za cestovní ruch. Do soutěže bylo přihlášeno okolo 300 výtvarných děl.

Soutěž byla určena pro žáky základních škol. Cílem a smyslem celé soutěže byla snaha vzbudit zájem o Pardubický kraj i u těch nejmladších, a naopak jejich očima pomoci dospělým vidět to, co v mlze stereotypů a konvenčního myšlení ztratilo jasné obrysy.

Celkovým vítězem se nakonec stal Tomáš Hartman, který navštěvuje 7. ročník základní školy v Sezemicích. On i ostatní ocenění získali hodnotné ceny. Soutěž byla realizována v rámci projektu Návrh a marketingová podpora tématu cestovního ruchu na r. 2009.

 

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.