Neděle, 19.5.2024
HudbaKultura

Pet Shop Boys zavítají v srpnu i do Prahy

Pet Shop Boys zavítají v srpnu i do PrahyPrávě probíhající turné legendárních Pet Shop Boys je natolik úspěšné, že si vyžádalo další koncertní zastávky – včetně pražské. V naší metropoli skupina vystoupí 13. srpna 2014 v nedávno otevřeném Fóru Karlín.

V rámci večera zazní i loňské, kritikou vysoce ceněné, album Electric, které do médií uvedl singl Axis. Ten se záhy dočkal i remixu z dílny proslulého DJ a producenta Boys Noize, který si v minulosti “vzal do parády” například Depeche Mode, Daft Punk, Snoop Dogga nebo Chemical Brothers. 

Vedle Axis deska přinesla dalších sedm zbrusu nových skladeb a coververzi písně Bruce Springsteena “The Last To Die”. Produkci celé nahrávky “dozoroval” britský hudebník, skladatel, producent a trojnásobný držitel Grammy Stuart Price, jehož rozsáhlé portfolio zahrnuje spolupráci např. s New Order, Madonnou, The Killers, Keane, Missy Elliott nebo Sealem.

Nahrávání Electric bylo opravdovým zážitkem. Natáčeli jsme jej v Berlíně, Londýně a Los Angeles s užitím různých technik – od old school syntezátorů a elektronických bicí po nejmodernější počítačové technologie. Jsem rád, že jsem měl možnost spolupracovat s lidmi, kteří do velké míry zformovali můj hudební vkus. S dvojicí, která neustrnula ve starých časech, ale stále na sobě pracuje a vyvíjí se,” pochvaluje si spolupráci s duem Stuart Price.

Se Stuartem jsme chtěli spolupracovat už hodně dlouho. Naše poslední desky byly zpravidla odpovědí na předcházející alba. Zatímco Elysium mělo reflektivní náladu, Electric je hodně výbušné a taneční,” přibližují Pet Shop Boys jejich poslední nahrávku, na které si zahostoval i držitel Brit Award, stále populárnější zpěvák a rapper Example.

Electric World Tour vypuklo již vloni. Letošní druhá část odstarovala v polovině května v Chile a přestože už její původní rozpis obsahoval úctyhodných 45 zastávek, na četné žádosti dalších pořadatelů se skupina rozhodla přidat další koncerty.

Pop jak víno! Tahle nádherná show jen potvrzuje členství Pet Shop Boys v klubu těch nejlepších. Stejně jako Madonna, Lady Gaga a Kate Bush to jsou správné pop hvězdy, které dobře chápou, jak propojit mainstream s avantgardou.” (The Times)

Vstupenky na pražské vystoupení 13. srpna 2014 ve Fórum Karlín, které pořádá Mania Promotion jsou exkluzivně k dostání v síti Ticketpro.

Více na www.ticketpro.cz a www.maniapromotion.cz.

Pet Shop Boys zavítají v srpnu i do Prahy

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.