Úterý, 16.7.2024
Ostatní volný časVolný čas

Květnová PEVNOST prolamuje všechny stěny s Deadpoolem

Ano, prolamujeme rozměry. S Deadpoolem. Proč? Protože ten se z toho dostane, když má ten léčebnej faktor. Nebo se z toho vykecá, když je to užvaněnej žoldák. A my se u toho budeme bavit. A vy taky. Protože Deadpool je v R-kovém ratingu jedoucí a hláškující zlatíčko, na jehož druhý příchod jsme se těšili… no, jako satanisti na Antikrista. Teď je to tady. Takže vám všem dopřejeme pořádnej nášup informací a zajímavostí a fotek a tak. A i druhý velký filmový článek je o super rošťákovi – svého sólového filmu se dočkal Solo, Han Solo, aby bylo jasno. Kdyby se vám zdálo to nadšení až moc žhavé, zchladíte se u seriálové pecky podle Dana Simmonse The Terror (nás to teda nažhavilo ještě víc, ale nebudeme si kazit slovní hříčky). V rámci hororu nás mimochodem hodně potěšilo, že se plánují Tommyknockeři od Kinga. Ale i další zprávy a recenze jsou dobré, věřte tomu.

Co se týká literární části našeho časopisu, mrkněte na dvě super povídky od Tomáše BandžuchaDavida Šenka. A pak na hafo článků! Co třeba indická epická fantasy Nesmrtelní z Meluhy? V redakci jsou z ní nadšení. Nebo dlouho očekávané pokračování ságy Daniela Abrahama Mince a dýka – kniha s názvem Tyranův zákon mimochodem vyprovokovala i Mílu Lince, aby sepsal velký článek o nebezpečích a zábavách renesančního bankovnictví a hlavně rodu Medicejských! František Novotný vám pak představí Poslední konvoj a dozvíme se o dalších dobrodružstvích Strážkyně Riley Jensonové nebo Cizinky. O slovo se ale hlásí i knižní příběh Wonder Woman. A bohužel také dvě smutná rozloučení – s Janou RečkovouHonzou Kantůrkem … vzpomínáme.

Na veselejší notu se vás pokusíme naladit Znovuzrozením DC hrdinů – jedinečným projektem, o kterém podrobně informujeme. Ale také tu máme Magion, náš strip a spoustu recenzí. Stejně jako v herní sekci.

No ale vzhledem k tomu, že květen je měsíc knihy (jako každý jiný, ale květen o něco víc, sorry, březne), nesmíme zapomenout na pozvánku na Svět knihy. Těšíme se na tuhle akci enormně a doufáme, že vás tam všechny potkáme. Tak dorazte!

 

Pevnost 5/2018

 


Pevnost


Časopis Pevnost je měsíčník vycházející již od roku 2002, zaměřený převážně na fantasy, science fiction a horor. Na své si v něm přijdou milovníci filmů, literatury, her a nejen to. Najdete v něm také rozhovory s českými i zahraničními autory, reportáže z akcí, rubriky o dění za světa fantastiky, larpu a anime, články plné rad pro začínající autory a historicko-mytologických zajímavostí.

 

www.pevnost.cz

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Jaromír Zajíček

Tak trošku hudební nadšenec, tak trošku fotograf, tak trošku cestovatel a tak trošku ten, který si hraje a (ne)zlobí! www.FotoZajda.cz