Neděle, 3.12.2023
Ostatní volný časVolný čas

Nadační Hari Seldon, Kristýna Sněgoňová a Ondřej Neff jsou tvářemi nové PEVNOSTI, která se toulá napříč vesmírem… meče a magie ale nezůstanou stranou

Dámy a pánové, NADACE. Monumentální dílo Isaaka Asimova. Letos se ke svému jubileu dočkala seriálu, a jak jsme ho nakousli v našem podcastu GeekZóna, povíme si víc v časopise.

Stejně tak ale prozradíme víc o ETERNALS, zajímá nás ZELENÝ RYTÍŘ a ze seriálového světa se hlásí HRA NA OLIHEŇ. A to už přichází ONDŘEJ NEFF, absolutní legenda tuzemské fantastiky. Také už jste nevěřili, že by mohl Arkadský cyklus pokračovat? Tak to jste se mýlili. Jsme připraveni vám představit ULTIMUS a k němu přihazujeme i rozhovor s mistrem. Ovšem pozor, tím ta nejlepší domácí tvorba zdaleka nekončí. Je tu totiž ještě ZEMĚ V TROSKÁCH od Kristýny Sněgoňové. Stejně tak si ale představíme i TO NEJLEPŠÍ ZE SILVERBERGA. V ságách skrze ZKÁZU ĎÁBLOVA AKRU rozvíříme vody kolem Sirotčince slečny Peregrinové.

Povídkami tentokrát přispěli náš redaktor Martin Kužel a Lucie Sombra Lukačovičová. NEBE PO BOUŘI zakončuje tetralogii Jiskra v popelu, jejíž autorkou je Sabaa Tahirová. S Lucií Lukačovičovou jsme navíc prohodili pár slov, protože jí nyní vychází ZÁKON AZYLU.

Z komiksových luhů a hájů vřele doporučujeme rozhovor se Štěpánem Kopřivou a Michalem Suchánkem, kteří dostali do Česka BATMANA. Svoje ale mají na srdci také SIEGFRIED, SPY FAMILY a čtvrté WITCHBLADE KOMPENDIUM.

V historické sekci se dočkáme drsné pravdy o Dni díkůvzdání a také o řežbě v Dušní ulici. Jeden Comic-Con možná skončil, ale na klepe už klepe další, únorový Comic-Con Prague 2022. V Hlase fandomu zavzpomínáme na letošní CONiáš, ale za upozornění stojí určitě i nový Dračí kalendář, 41. ročník Cena Karla Čapka a ohlédnutí za republikovým mistrovstvím ve famfrpálu, které pořádá Česká asociace famfrpálu / Czech Quidditch Association.

A ani to není všechno. A mimochodem, o víkendu se můžeme potkat na FOR GAMES. Užívejte fantastiku plnými doušky, jsme tu pro vás! #casopispevnost

 

Pevnost 11-2021


Pevnost


Časopis Pevnost je měsíčník vycházející již od roku 2002, zaměřený převážně na fantasy, science fiction a horor. Na své si v něm přijdou milovníci filmů, literatury, her a nejen to. Najdete v něm také rozhovory s českými i zahraničními autory, reportáže z akcí, rubriky o dění za světa fantastiky, larpu a anime, články plné rad pro začínající autory a historicko-mytologických zajímavostí.

www.pevnost.cz

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.