Pátek, 22.9.2023
Ostatní volný časVolný čas

Červnová PEVNOST vítá léto dinosauří silou

Konečně dostanou pořádně nažrat. A nedělejte, že vás nikdy nezajímalo, jak by to vypadalo, kdyby se dinosauří predátoři dostali do hustě obydlených aglomerací. JURSKÝ SVĚT: NADVLÁDA nabízí setkání herecké elity z jurské minulosti i dneška, a to vše ve jménu parádního „neoprehistorického“ dobrodružství režiséra Colina Trevorrowa.

Zpětně si ale ještě řekneme pár vět i k novému DOKTOROVI STRANGOVI a podíváme se před rameno na letošní ANIMEFEST.

Ze seriálové sekce pak zdraví fenomenální lunapark STAR TREK: STRANGE NEW WORLDS. A jedeme dál: Kristýna Sněgoňová a František Kotleta vyrážejí do boje, společně s nimi Aga, takže ať žije LEGIE, a dokonce přihodíme i rozhovor s kapitánem Moravcem!!! Larry Correia oproti tomu představuje beranidlo na démony, SYNA ČERNÉHO MEČE. Ondřej Neff ve sbírce HU! nabízí POVÍDKY DĚDKA ČUCHÁKA. Čeká nás první zastavení v pouti po SVĚTECH JANA KOTOUČE, na stanici jménem SEKTOR HIRANO. Povídkami přispěli Oskar Fuchs a Tereza Kadečková. Fantasy v rytmu afrických bubnů zastupují POZLACENÉ od Naminy Forny a HNĚV DRAKŮ od Ewana Wintera.

Na vlně mile odpočinkové dětské fantasy přiklusávají SKANDAR A ZLODĚJ JEDNOROŽCŮ. V manze a komiksu vládnou ALDEBARAN, LADY BALTIMORE 1, KOVBOJ ZE ŠAOLINU, JMENUJI SE DYLAN a TO BYLA ZÁKOPOVÁ VÁLKA. Za PROFÍKY potřetí promluví naše redakční sluníčko Míša Merglová. V historické sekci se z Asie ozývají legendární válečníci SAITÓ MUSAŠIBÓ BENKEI a válčící mnich SOHEI. Tomáš Bandžuch si posvítil na temnou kapitolu našich dějin související s KOLEKTIVIZACÍ československého venkova.

Dovolíme si ještě pár střípků z nedávného COMIC-CONu PRAGUE 2022, pozveme vás na SVĚT KNIHY i na larpovou bitvu HEROES V. A to rozhodně není vše. Víme i všechny novinky ze světa Primy COOL.

Tak ať se vám hezky čte, listuje a těšíme se na viděnou na PEVNOSTCONU 2022!!!

 

Pevnost 6-22


Pevnost


Časopis Pevnost je měsíčník vycházející již od roku 2002, zaměřený převážně na fantasy, science fiction a horor. Na své si v něm přijdou milovníci filmů, literatury, her a nejen to. Najdete v něm také rozhovory s českými i zahraničními autory, reportáže z akcí, rubriky o dění za světa fantastiky, larpu a anime, články plné rad pro začínající autory a historicko-mytologických zajímavostí.

www.pevnost.cz

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.