Úterý, 16.4.2024
Příroda a ekologieVolný čas

Pexeso s tématikou toku Chrudimky pokřtili u pramene

KřestChrudim/Filipovský pramen – Zelené klenoty Chrudimky se jmenuje nové pexeso vydané Občanským sdružením Altus. Na třicítce dílků je možnost se seznámit s krásami přírody regionu.

 

„Na snímcích je to nejhezčí z přírody v okolí Chrudimky. Strádovské peklo, Krkanka, Habrov či Volákův kopec. Kromě přírodních míst je v pexesu zachycena například vydra říční, vranka obecná či mihule potoční,“ vyjmenovává autorka pexesa Naděžda Gutzerová. Ta jej vytvořila spolu s dalšími čtyřmi fotografy za přispění Pardubického kraje. Křest pexesa proběhl uplynulou neděli při první cyklojízdě krajem řeky Chrudimky přímo u Filipovského pramene.

Pexeso bylo vydáno v nákladu 5.000 ks a je zdarma k dispozici na Informačním centru v Chrudimi a dále bude na vybraných akcích v regionu.

„Pexeso je zároveň i doplněným našich cyklovýletů krajem řeky Chrudimky, které pořádáme od roku 2006,“ dodává Roman Málek z Občanského sdružení Altus.

 

Cyklojízda

Další cyklojízda s průvodkyní Naděždou Gutzerovou se uskuteční již tuto neděli 17. července 2011. Sraz pro zájemce je v 8.40 hodin na autobusovém nádraží, odkud se běžnou autobusovou linkou účastníci přesunou do Trhové Kamenice. Tam je pak čeká projížďka o délce 20 km na trase Trhová Kamenice – rozhledna na Zuberském vrchu – Zubří – Hluboká – prales Polom – Horní Bradlo – Paseky – Přemilov – Ústupky – Oheb – Seč. 


Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.