Neděle, 26.3.2023

Chrudimka.cz

Portál CHRUDIMKA.CZ přináší denně svým čtenářům čerstvé zprávy z kultury, sportu a volného času. Svým obsahem je zaměřen převážně na mladou generaci.

Podzimní část nejvyšší české fotbalové soutěže skončila

Uplynulým víkendem skončila podzimní část FORTUNA:LIGY sezony 2019/20. Na čele přezimuje pražská Slavia.

Od pátku 13. do neděle 15. prosince se hrálo poslední podzimní, 20. kolo základní části FORTUNA:LIGY. V pátečním zápase zvítězil Jablonec na půdě Mladé Boleslavi 2:3, čímž v tabulce svého soupeře přeskočil až na třetí místo. Liberec a Zlín v domácím prostředí nezaváhali. Slovan hladce porazil Karvinou 3:0, Zlín zase Opavu 2:0. Velkým rozdílem zvítězilo Slovácko na půdě Příbrami1:4. Dva sobotní zápasy skončily remízou. Olomouc s Bohemians vstřelili na Andrově stadionu po góle a ve šlágru kola mezi Baníkem a Spartou branka nepadla. V neděli Slavia potvrdila v Edenu roli favorita a nad překvapením soutěže, Českými Budějovicemi, zvítězila 4:1. Plzeň doma ztratila, s Teplicemi remizovala 1:1.

Hned druhý den po konci podzimní části skončil v Plzni Pavel Vrba. Kývl na nabídku bulharského Razgradu, který od ledna přebírá. Vrbu ve Štruncových sadech nahradí Adrian Guľa, který přichází z úspěšné štace v Žilině. 

Tabulce FORTUNA:LIGY vévodí po podzimu pražská Slavia. Sešívaní zvládli 20 kol bez jediné porážky a ztratili pouze tři body za tři remízy, suma sumárum 54 bodů. Na druhém místě o propastných 16 bodů zpět je Viktoria Plzeň, které příliš nevyšel závěr a dotáhly se na ní další kluby. Konkrétně o tři body horší třetí Jablonec a čtvrtá Sparta s 33 body. Ale ani ta nemůže být spokojena a koukat pouze vzhůru, protože mezi čtvrtým a osmým místem je rozdíl pouhých třech bodů (Mladá Boleslav, Slovácko, Baník Ostrava a České Budějovice). Na chvostu tabulky se nachází Příbram, ale má stejně bodů jako předposlední Karviná a čtrnáctá Opava má na tyto dva týmy náskok jediného bodu.

Nyní čeká fotbalisty zimní přestávka a po Novém roce začátek přípravy na jarní část. Ta by měla začínat 15. února 2020.

foto: Fortuna

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Jakub Cimburek

Sportovně založený kluk, který rád řeší naši sportovní scénu.