Pondělí, 11.12.2023
HokejSport

Pohledný hokej skončil vítězně pro domácí

hc_csob_pardubice2Páteční utkání HC ČSOB pojišťovna Pardubice a hostů z východu Čech HC Vítkovice Steel, rozhodla druhá třetina, kterou domácí vyhrála 2:0. Hosté ještě výsledek korigovali, ale vše ukončil nový domácí kapitán, Radovan Somík a Pardubice si i díky němu připsali výhru 3:1.

35. kolo, pátek 5. října 2012, 18:00 hodin

Třetiny:
0:0, 2:0, 1:1

Branky a nahrávky:
33. Cetkovský (Kočí), 33. Benák (Semorád), 48. Somík (Zohorna) – 45. Hruška (Ujčík)

Rozhodčí:
Minář, Pešina – Bláha, Kostka

Vyloučení:
2:6.

Diváci:
7590.

Střely na branku:
37:29.

Sestavy:
HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: Salfický (Růžička) – Benák, Kolář, Píša, Kindl, Kočí, Ďaloga, Vašíček – Hemský, Krejčí, Starý – Bartek, Kousal, Somík – Brendl, Beech, Cetkovský – Semorád, Nosek, Zohorna – Šagát. Trenéři: Pavel Hynek a Ladislav Lubina

HC Vítkovice Steel: Málek (Šindelář) – Malík, Polák, Barinka, Voráček, Sloboda, Rehák, Sedlák – Szturc, Burger, Huna – Svačina, Hruška, Ujčík – Klimek, Roman, Šedivý – Kolouch, Hlinka, T. Káňa – Walker. Trenéři: Mojmír Trličík a Zdeněk Moták

Zajímavý moment čekal všechny v ČEZ aréně ještě před zápasem, kdy bylo oficiálně vyhlášen na soupisce i David Krejčí. Další posila z NHL, která by měla pomoci Pardubicím zvednout se z posledních míst tabulky. Spolu s Alešem Hemským a Jakubem Kindlem by měli tlačit tým společně k lepším výkonům.

V minulém utkání jsme viděli hned v první minutě gól, tentokrát nám zápas začíná pro změnu oslabením Vítkovic. Za zdržování hry si vysloužil 2 minuty Petr Kolouch a do útoku nastupuje první Pardubická formace. V polovině osmé minuty přichází oslabení Pardubic po odpískání hrubosti pro Radovana Somíka. Vítkovicím se daří téměř celou minutu držet domácí v jejich obraném pásmu, Dušan Salfický má poměrně dost práce, kdy se Malík snad čtyřmi, nebo dokonce pěti střelami  neustále snaží prosadit. Poté se daří vyhodit a přesunout hru na většinu oslabení, před branku Málka. Je vidět opravdu aktivní hokej a šance se střídají na obou stranách. Brankáři dnes nemají lehkou pozici a snaží se podržet svůj tým, jak jen se dá. Sedm minut před koncem třetí třetiny, řeší problémy v pardubické obraně Tomáš Zohorna hákováním, a tak mají Vítkovičtí další 2 minuty k seberealizaci. Ostřelují branku ze všech stran, ale Dušan brání svou klec dokonale. Navíc 4 vteřiny před koncem přesilovky posílá do oslabení hosty Ondrej Šedivý a to dokonce na 4 minuty, za hru vysokou holý na Ondřeje Píšu. A tak se hra přesouvá na druhou polovinu kluziště. Zbývá poslední minuta z trestu i většiny první třetiny. Domácí šance jsou pěkné, ale prosadit se nepodařilo žádnému z Pardubických útoků.  A tak končíme první třetinu plni očekávání, protože gól jsme zatím neviděli.

První polovina druhé třetiny vypadala podobně, jako ta první. Šance střídala šanci. Brankáři i fanoušci se několikrát zapotili, ale nic zásadního jsme neviděli. V polovině druhé třetiny zahrál vysokou holý Vítkovický Denis Rehák a putoval si na 2 minuty odpočinout. Ani tuto přesilovku však domácí nevyužili. Avšak o 2 minuty později celý stadion šílí radostí. Jiří Cetkovský ze středu útočné třetiny překonává Málka a posílá domácí tým do vedení. Hala skanduje a chce další gól. A hned o 30 vteřin později jim dává Václav Benák to, po čem toužili. Po neúspěšném pokusu Semoráda, zvyšuje Václav na 2:0. Další přesilovka, ani branka v druhé třetině k vidění nebyla, ale jen pár milimetrů chybělo hned od 2 gólů. V 18 minutě druhé třetiny chybělo jen několik milimetrů Kristopheru Beechovi v další brance. Puk se posouval po brankové čáře, ale nepřekročil. Naopak na druhé straně, minutu před koncem rozehrával Dušan Salfický zpoza své branky a pří návratu do klece měl hodně práce a také jeho dělilo jen několik centimetrů od toho, aby bylo narušeno jeho čisté konto.

Třetí třetina začala další velkou šancí Aleše Hemského, ale dnes se mu nedaří prosadit. O 4 minutky později míjí prázdnou branku Martin Bartek. Obratem se však pouští do útoku Vítkovická pětka a o dvacet vteřin později se daří Hruškovi neskutečnou bombou dostat kotouč za záda Salfického. Hosté tak snižují na rozdíl jediné branky. Domácí to však nevzdávají a nasazují ještě větší tempo než doposud a opět se vyplatili. Perfektně se trefuje Radovan Somík za asistence Tomáše Zohorny a Pardubice vedou opět o dvě branky. Pět minut před koncem třetí třetiny, příchází ještě jedna výhoda pro Pardubické, kdy Malík získal 2 minuty za podražení Tomáš Zohorny. Do největší šance se během přesilovky dostal Aleš Hemský s Tomášem Kindlem, ale Málkovi s jeho pokud daří vyrazit. Do vyložené šance se při hře pět na pět o 2 minutky později dostává Jiří Cetkovský. Jeho střela však končí na horní tyčce. Stejně jako o minutu později kombinace Hemského. V posledních vteřinách zápasu se ještě pokouší o snížení Roman Polák, ale Dušan Salfický jeho pokus likviduje. Pardubičtí se mohu konečně radovat z vítězství a 3 bodů do tabulky. Fanoušci jásají a všichni doufají, že smůla týmu byla konečně prolomena.

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.