Pondělí, 20.3.2023

Chrudimka.cz

Portál CHRUDIMKA.CZ přináší denně svým čtenářům čerstvé zprávy z kultury, sportu a volného času. Svým obsahem je zaměřen převážně na mladou generaci.

Postupujeme bez ztráty bodu

UEFA Futsal Cup, foto: (c) 2009 Jaromír Zajíček, www.FotoZajda.czTaké poslední utkání v základní skupině UEFA Futsal Cupu vyznělo pro náš tým a postupujeme do další části soutěže z první pozice, navíc bez ztráty bodu. Poslední naší překážkou byl polský celek Hurtap Leczyca, který jsme ve čtvrtek večer porazili 5:3.

Souboji Hurtapu s ERA-PACKem předcházelo utkání Rigy s Kaunasem a protože Nikars Riga zvítězil 3:2, potřeboval polský mistr nad naším týmem vyhrát, aby i on postoupil. “Nechápu, proč Hurtap nehrál takhle dobře i v předchozích zápasech,” říkal po utkání chrudimský kouč Ota Stejskal svému polskému protějškovi. “Byli jste pro nás nejtěžším soupeřem a pokud byste hráli podobně v předchozích zápasech, nebyl by pro vás problém postoupit.”

A měl pravdu. Hurtap byl pro ERA-PACK nejtěžší prověrkou na turnaji a ke cti hráčům slouží to, že zejména v prvním poločasu předváděli vynikající výkon, který se opět zaplněné hale líbil. Od počátku jsme byli aktivnější, tlačili soupeře před jeho branku a hlídali si rychlé protiútoky, na které polský celek, vyztužený čtyřmi Ukrajinci, hodně spoléhal.

Skóre utkání otevřel v 11. minutě Lukáš Rešetár, který po secvičené kombinaci a přihrávce Kroulíka poslal ERA-PACK do vedení, zanedlouho se gólově prosadil i Max, kterého do zakončení vybídl jeho krajan Cacau. “První dva zápasy nás moc neprověřily a dnes jsme chtěli umlčet myšlenky na možné spekulace, že bychom to soupeři mohli nechat. My jsme měli velkou vůli vyhrát,” říkal po zápase o motivaci svého týmu kapitán Tomáš Meller. I přes další tlak již do přestávky branka nepadla a to i přesto, že šancí ke skórování bylo několik. “Bojovali jsme, ale soupeř zahrál dobře,” posteskl si kapitán Hurtapu Lukasz Groszek.

Krátce po přestávce, přesně 17 vteřin po zahájení hry, Vytsjak z úhlu tečovanou střelou snížil na 2:1 a to vlilo polskému mistrovi novou energii do žil. Začal hrát aktivně a snažil se nastěhovat před Mellerovu branku. Obrana ale byla dobře organizovaná a postupem doby se hra opět srovnala. A když ve 29. minutě zvýšil Rešetár a pět minut po něm Max už na 4:1, zdálo se být rozhodnuto.

Jenže… Hurtap zbraně nesložil a v rozmezí dvou minut dvěma rychlými zásahy snížil na jednogólový rozdíl! “Dvě inkasované branky v rychlém sledu, ty nás dost mrzí,” říká Meller, který na nich však nenese vinu. Konec utkání byl ve znamení hry soupeře bez brankáře, protože ten již neměl co ztratit. Trenér Stejskal překvapil přiznáním, že se této varianty obával. “Ano, měl jsme z toho trochu strach. Skloubení brazilského s českým stylem bránění nám dělá zatím potíže, ale tentokrát jsme to zvládli,” usmíval se spokojeně.

Definitivní tečkou za zápasem byla branka Rešetára dvě minuty před koncem, čímž završil zápasový hattrick. Vítězství 5:3 znamená postup bez ztráty bodu a již se můžeme těšit na los Elite round UEFA Futsal Cupu, který je 13. října. Ne však Hurtap Leczyca “Byl to pro nás debut v evropských pohárech a zaplatili jsme za to daň. Hráče namlsalo vysoké vítězství v utkání s Kaunasem a zápas s Rigou nezvládli. Dnes už jsme hráli dobře, ale bylo pozdě, Chrudimi gratuluji k postupu, byl naprosto zasloužený,” řekl po utkání polský trenér Andrzej Antos.

Hurtap Leczyca – ERA-PACK Chrudim 3:5 (0:2)
Branky: 21. Vatsjak, 35. Tkačenko, 36. Pawlowski – 11., 29., 38. Rešetár, 15., 34. Max
ERA-PACK: Meller, Hlouš – Cacau, Kopecký, Max, Mikan – Kroulík, Popelka, Rešetár, Vladyka, Mareš M., Slováček
Hurtap Leczyca: Sobalczyk – Groszek, Widzicki, Krawczyk, Milewski, Slowinski, Vatsjak, Moskaljuk, Czekalski, Tkačenko, Kovaljov, Pawlowski

 

Zdroj: www.fkerapack.cz

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.