Pozvánka na víkend

ilustrační foto, výstavní síň Aktualizace 10. června 2010 – workshop malíře Jaroslava Valečky se bohužel ruší.


V sobotu 12. června 2010 se uskuteční workshop malíře Jaroslava Valečky ve Výstavní síni Divadla K. Pippicha v Chrudimi a na Rozhledně Bára nedaleko od Slatiňan. Klub českých turistů slaví 100 let. Výstava kaktusů a sukulentů, uspořádáná Spolkem pěstitelů kaktusů v Chrudimi, čeká na obdivovatele od 9. do 13. června 2010 na Resselově náměstí v Chrudimi.

 

„Jedinečnou příležitost dozvědět se více o krajinomalbě pod vedením malíře Jaroslava Valečky  a rozvinout své malířské schopnosti se podaří zájemcům na workshopu v sobotu 12. června,“ říká Petra Vykydalová z informačního centra. Workshop se bude konat ve Výstavní síni Divadla Karla Pippicha a na rozhledně Bára.

„Pěším výletem oslaví v Chrudimi Klub českých turistů své stoleté trvání,“ říká Vykydalová. Při této příležitosti jsou připraveny 4 různě náročné trasy – 8, 12, 16, 19 km. Zúčastnit se mohou jak rodiny s dětmi, jejich mazlíčci i otrlí turisté. Prezentace a start proběhne ve vestibulu staré radnice na Resselově náměstí v době od 8:30 do 10:00 hodin. Pamětní listy účastníci obdrží tamtéž v době od 12:30 do 16 hodin.

Od středy 9. června probíhá na Resselově náměstí výstava kaktusů a sukulentů. „Potrvá do neděle 13. června. Exotickou krásu můžete obdivovat vždy od 9 do 18 hodin, v neděli 13. června jen do 14 hodin,“ dodává Vykydalová.

 

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.