Čtvrtek, 18.7.2024
Chrudim

Pracovníci městského úřadu se učí komunikovat s veřejností

tvoření týmůMěsto Chrudim, které realizuje projekt Zdravé město a místní Agendu 21, připravuje v průběhu roku mnohá setkání  zástupců města s veřejnost. Snaží se na nich zjišťovat  názory, náměty a připomínky občanů. Tato setkání se připravují při plánovaných rekonstrukcích dětských hřišť, ulic, odpočinkových míst, regenerací parků, projednání Desatera problémů, Integrovaného plánu rozvoje města apod.

Součástí vytipovaného Desatera problémů města Chrudim v loňském roce byl i bod Nadále zlepšovat komunikaci mezi veřejností a radnicí. Pro zkvalitnění vzájemné komunikace bylo připraveno pro 25 pracovníků Městského úřadu v polovině dubna vzdělávání ?šité na míru?. Školení bylo odborně vedeno Institutem komunitního rozvoje z Ostravy.  

Agenda 21 a s ní související Místní Agenda 21 je stále více podporovaná oblast strategického plánování za účasti veřejnosti při dodržování udržitelného rozvoje.
Účastníci tohoto vzdělávacího modulu získali nejen přehled o metodách zapojení veřejnosti, ale vyzkoušeli si je i prakticky. Úspěšní absolventi se naučili jak a kdy přizvat veřejnost do zpracování dokumentů či realizaci aktivit v obci, ovládají základní metody vedení pracovních skupin včetně facilitace a moderování.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.