Pátek, 24.3.2023

Chrudimka.cz

Portál CHRUDIMKA.CZ přináší denně svým čtenářům čerstvé zprávy z kultury, sportu a volného času. Svým obsahem je zaměřen převážně na mladou generaci.

Přijďte do Nasavrk oslavit keltský svátek SAMHAIN

keltský Nový rok - SAMHAINV sobotu 5. listopadu 2016 se v Keltském skanzenu v Nasavrkách uskuteční oslava keltského svátku Samhainu, tj. keltského nového roku.

Areál bude otevřen od 10:00 do 19:00. Po tu dobu bude probíhat ukázka řemesel i běžného života na oppidu. Návštěvníci si budou moci vyzkoušet vše z ukazovaných řemesel a zapojit se jak do oslavy, práce v oppidu a nebo jen přihlížet. Po celou dobu bude probíhat kovářský workshop pod dohledem zkušeného lektora. Co si vyrobíte už bude na Vás. Může to být hřebík, který necháte na další budování skanzenu a nebo si za malou úplatu vyrobit něco pro sebe. Pokud máte vážný zájem se workshopu zúčastnit tak se nejlépe zaregistrujte mailem na (boii@boii.cz) neboť počet výhní a nástrojů bude omezen.

Po celou dobu budou také probíhat workshopy práce s přírodními materiály. Vyrábět se budou skanzenoví skřítci nebo lampiónky pro večerní průvod. Se svým vlastnoručně vytvořeným skřítkem se můžete následně zúčastnit soutěže.

Bude možné si také zastřílet z luku nebo se zapojit do dalších zábavných soutěžních aktivit.

Samhain 2016 je první akcí, kdy bude možné vidět dokončenou první část výstavby keltského skanzenu – tj. dominantní klešťovitou bránu s opevněním a dvorec kováře. V pravidelných intervalech bude možné si skanzen projít s výkladem průvodce.

Po 19. hodině se zábava přesune do skanzenové krčmy, kde budeme v oslavách keltského roku pokračovat. Na oslavě zahraje skupina Jolly Buskers.

Vstupné v průběhu dne je zpoplatněno:
  – 120 Kč dospělý
  – 80 Kč dítě / student / ZTP / senior
  – Dítě do výše štítu (120 cm) má vstup zdarma
  – Rodinná vstupenka: 2 x dospělý, 2 x dítě = 340 Kč.
Vstupenky budou k dispozici na místě v den konání akce. Pro účast v kovářském workshopu doporučujeme se zaregistrovat mailem.

Harmonogram
– 10:00 – otevření areálu
– 15:00 – slavnostní přípitek k otevření skanzenu
– 16:00 – vyhodnocení rukodělné soutěže o nejlepšího skřítka
– 17:30 – lampionový průvod a vykřesání nového ohně
– 19:00 – zavření bran skanzenu
– 19:00 – pokračování oslavy ve skanzenové krčmě – vstup zdarma

Akci pořádá Boii, z.s. a Keltský archeopark Nasavrky, s.r.o. za finanční podpory města Nasavrky a Pardubického kraje.

Akce se koná za každého počasí. Změna programu je vyhrazena.

Událost na FB – https://www.facebook.com/events/1070369106386778

keltský Nový rok - SAMHAIN

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.